Хокеј Хокеј/Извештаји

Selekcije U12 i U16 slabije od Triglava

Danas su odigrane utakmice selekcija U12 i U16 između SKHL Crvena zvezda i HK Triglav, na ledu dvorane Zlato polje u Sloveniji, dok seniore čeka borba protiv ekipe Mladosti.

Selekcija U12, nažalost izgubila je utakmicu rezultatom 4:1, što ih stavlja na 4. mesto IHL tabele. Naredna utakmica igraće se 20.1.2018., pred domačom publikom, hale Pionir, protiv KHL Zagreb – a.

Sa 7. mesta IHL tabele, kadeti Zvezde krenuli su u igru protiv Triglava, koju su izgubili krajnjim rezultatom 8:1.

Prva trećina utakmice protiče izjednačenom igrom, te Zvezda otvara niz golova sredinom dvanaestog minuta, Jovanović Reljom ( asis. Krvljanac Vuk ), na koji odgovara Pavlovič Jan ( asis. Mrvlje Lombar Nik ), istekom sedamnaestog minuta.

Drugi period bio je rezervisan isključivo za nadmoć ekipe Triglava. Sredinom dvadesetprvog minuta gol upisuje Pavlovič Jan ( asis. Janežič Ožbej ), koji svega četiri minuta kanije prati Burgar Nejc ( asis. Mravlje Lombar Nik, Pavlovič Jan ). Sredinom tridesetdrugog minuta gol postiže Burgar Nejc, a tri minuta kasnije i Bitežnik Jan ( asis. Klemenčič David ).

Poslednji period utakmice takođe je prošao u korist protivnika, te je istekom četrdesetpetog minuta gol postigao Arh Žiga ( asis. Klemenčič David ), zatim još jedan gol upisuje krajem četrdesetšestog minuta Mravlje Lombar Nik ( asis. Pavlovič Jan, Burgar Nejc ). Treći gol u ovoj trećini postiže Klemenčič David, za konačnih 8:1.