Hokej Hokej/Izveštaji

Reprezentacija Srbije pobedila jaku Belgiju

Reprezentacija Srbije u svojoj trećoj utakmici Svetskog prvenstva zabeležila je još jednu pobedu protiv reprezntacije Belgije, u izuzetno jakih šezdeset minuta igre.

Za finalnih 7:5, između ostalih, veliki doprinos su imali momci iz redova SKHL Crvena zvezda.

Prvi period utakmice, koji je završen rezultatom 4:2 u našu korist,  otvorio je Ćurćić Sergej ( asis. Grković Dušan ), da bi ga ispratio Đumić Mirko ( asis. Vukićević Luka, Španjević Andrija ), svega dvadeset sekundi kasnije. Kastel Viktor upisuje treći gol za Srbiju, sredinom desetog minuta. Osamnaesti minut obeležen je golom Vojinović Pavla ( asis. Dragović Marko, Kaštel Viktor ).

Drugi period započet je petim golom Srbije, Đumić Mirka ( asis. Vukićević Luka ), koji će tri minuta kasnije zameniti mesta dopisati gol našoj reprezentaciji.

Poslednji period utakmice povećaće učinak reprezentacije Belgije, međutim, naši momci na to odgovaraju golovima proverenog dua Vukićević Luke i Đumić Mirka.

Golove za Belgiju dali su Henin Kevin ( asis. Dhondt Rino ), Auger Tanguy ( asis. Henin Kevin ), Dhondt Rino ( asis. Tambeur Lukas ), Swennen Stefaan ( asis. Dhondt Rino ) i de Croock Oliver ( asis. Auger Tanguy ).

Koliki doprinos imaju Zvezdini momci, govori i činjenica da je večeras za najboljeg igrača naše reprezentacije proglašen upravo Vukićević Luka.

Naredna utakmica nas očekuje već 15.1.2018. godine od 20h, protiv reprezentacije Mexika.

Podržimo momke pod našom zastavom. Ostanimo deo SKHL Crvene zvezde.