Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Zvezda slavila protiv Jugovića

Crvena zvezda je savladala Jugović u „Šumicama“ – 33:28 (16:15), u okviru 12.kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su imali kontinuiranu prednost tokom celog toka utakmice, iako je Jugović u većem delu bio na gol zaostatka, nisu gosti bili u prilici da ugroze vođstvo Zvezde.

Od početka je na golu Crvene zvezde stajao Andrej Čolović, a crveno-beli su polako gradili rezultat i dolazili do prednosti. Pred kraj prvig poluvremena Zvezda je imala 15:12, Jugović stigao do izjednačenja, a Zejak pogodio za prednost na poluvremenu, 16:15.

U nastavku, Zvezda je održavala prednost bez većih problema, čvrsta odbrana je omogućavala brzu tranziciju i golove iz kontranapada. Crvena zvezda je susret prelomila sredinom drugog poluvremena sa dve brze serije i mirno privela utakmicu kraju. U finišu atraktivni golovi Mošića, Matičića i Aleksandra Babića, sedmerac je odbranio Čolovića, sa dve intervencije se istakao i Pejčinović.

Viktor Matičić najefikasniji sa 12 golova, Dejan Babić je postigao 6. U redovima Jugovića sa 7 golova istakao se bivši igrač Crvene zvezde, Predrag Rodić.

U poslednjoj utakmici u 2017.godini Crvena zvezda gostuje Metaloplastici u Šapcu.

Crvena zvezda – Jugović 33:29 (16:15)

Beograd, dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 100. Sudije: Milosavljević (Beška) i Trivković (Beška). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (3), Jugović 2 (1). Isključenja: Crvena zvezda 4, Jugović 4 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović (6 odbrana, 1 sedmerac), Radosavljević, Mošić 4, A. Babić 2, Ljubojević 1, Pešić 2, Ljubenović, Bugarinović, Milosavljević 2, Pejčinović, Matičić 12, Mandić 3, D.Babić 6, Kljajić, Zejak 1, Đurković. Trener: Nenad Peruničić

JUGOVIĆ: Milovanović, Vrgović 3, Kočić, Momčilović, Mladenović, Rodić 7, Karanović 2, Bosnić 1, Andrić, Ćeran, Žikić, Ranisavljević 5, Karan 5, Petrović 2. Trener: Predrag Topić