Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Crveno-beli izgubili posle pet setova

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Radničkog rezultatom 2:3, po seovima 25:23, 26:24, 22:25, 17:25, 12:15 u 9. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Iako su imali prednost od 2:0 u setovima izabranici Dragana Kobiljskog na kraju meča su doživeli i šesti poraz u Superligi.

Crveno-beli su poveli na početku meča sa 8:5, a na tehničkom tajm autu poenima Aleksandra Gmitrovića bilo je 12:9. Kragujevčani su uspeli da smanje zaostatak, a Zvezda je čuvala minimalnu prednost. Usledio je period igre u kojem su se timovi smenjivali u vođstvu, a Zvezda je na servis Nemanje Mašulovića vezala tri poena za 22:20. Izabranici Dragana Kobiljskog su došli do dve set lopte, drugu je iskorsitio Nikola Jovanović za 25:23.

Sredinom drugog perioda igre crveno-beli su serijom od četiri poena poveli sa 13:8. Održavali su naši odbojkaši stečenu prednost, a as Aleksandra Gmitrovića Zvezdi je doneo vođstvo od 20:16. Gosti su vezali četiri poena i izjednačili. Mašulović je doneo našem timu novo vođstvo od 23:21, ali je Radnički ipak prvi stigao do set lopte. Međutim, nakon izjednačenja preko Milutina Nejića, Zvezda je as servisom Nikole Petrovića došla do prve set lopte koju je odmah iskoristila da duplira vođstvo – 26:24.

Na početku trećeg seta Zvezda je igrala svoju igru koja joj je donela vođstvo od 9:4. Na tehničkom tajm autu bilo je 12:9. Kragujevčani su vezali tri poena i poveli sa 14:15. Kobiljski je zatražio tajm aut kod rezultat 16:18, a u završnici Radnički je imao tri poena viška. Poenom Gmitrovića i blokom Nejića Zvezda je prišla na 21:22, ali su gosti ipak došli do tri set lopte. Drugu su iskoristili da smanje zaostatak u setovima – 22:25.

Kragujevčani su na startu četvrtog seta imali prednost koju je Zvezda odmah sustigla i izjednačila. Ipak, gosti su serijom od pet poena ponovo poveli sa 8:14. Serije su se ređale na obe strane, pa je Zvezda prvo smanjila, a potom je Radnički opet stekao ubedljivu prednost 13:19. Na kraju gosti su stigli do izjednačenja – 17:25.

Zvezda je dobro započela peti set. Crveno-beli su poveli sa 6:3 i 7:4, ali je Radnički sa tri poena u nizu izjednačio. Na promenu strana Zvezda je otišla sa minimalnim vođstvom. U tavršnici Kragujevčani su bili bolji tim. Preokrenuli su rezultat u svoju korist, a onda i nakon asa Goića poveli sa 9:11. Zvezda je uspela da se primakne na 12:13, ali je Radnički osvojio naredna dva poena i trijumfovao sa 12:15.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Aleksandar Gmitrović sa 28 osvojenih poena. Milutin Nejić je osvojio 13, Danilo Pavlović 11, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Narednog vikenda na programu je 10. kolo BPŠ Superlige Srbije u okviru koga će Crvena zvezda dočekati Niš.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 2:3 (25:23, 26:24, 22:25, 17:25, 12:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Zoran Radovanović i Robert Leko. Trajanje meča: 132 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Tadić 1, Stoković, Gmitrović 28, Mašulović 10, Petrović 4, Nejić 13, Jovanović 2, N. Pavlović 3, Trifunović (libero), D. Pavlović 11. Nisu igrali: Dodić, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

RADNIČKI: Glavinić 3, Veljović 5, Goić 8, Žugić 21, Pantović, Pejčić, Stevanović 17, Matić 9, Pantelić (libero), Opačić 9, Radivojević 5. Nije igrao: Krstić. Trener: Bojan Marinković.