Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Trijumf Zvezde protiv TENT-a

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su petu pobedu u BPŠ Superligi Srbije. One su u 7. kolu savladale obrenovački TENT sa 3:1, po setovima 30:28, 25:19, 20:25, 25:22.

Prvi set je bio veoma uzbudljiv. Nakon početnog vođstva TENT-a crveno-bele su na servis Bojane Milenković nanizale četiri poena i preokrenule su rezultat u svoju korist. Na tehničkom tajm autu bilo je 12:10. Zvezda je čuvala svoju prednost, a posle grešaka našeg tima Obrenovčanke su došle do izjednačenja (20:20). Naše odbojkašice su prve došle do set lopte. Nisu iskoristile ni prvu ni drugu priliku da dođu do vođstva, pa su potom i gošće imale šansu da povedu (25:26). Ni one nisu iskoristile svoje dve prilike, a onda je Crvena zvezda došla do svoje treće, a nakon bloka Milke Stijepić i do četvrte set lopte koju su naše devojke iskoristile i povele – 30:28.

I na početku drugog seta snage su bile izjednačene. Na polovini je Zvezda imala blagu prednost (12:11), da bi nakon izjednačenja 14:14, naš tim napravio seriju od 6:0, kada su po dva poena osvojile Nikolina Lukić i Bojana Milenković. Naš tim je stekao ogromnu prednost pred završnicu. Zvezda je na servis kapitena Nikoline Lukić, koja je odservirala dva asa, vezala još četiri poena i došla do osam set lopti. Tri pokušaja crveno-belih da okončaju set u svoju korist su gošće osujetile, da bi nakon njihove greške Zvezda iskoristila četvrtu priliku da duplira prednost – 25:19.

Na početku trećeg perioda igre poeni su se osvajali u serijama. Sa pet poena u nizu TENT je poveo sa 5:10. Crveno-bele su potom smanjile na 10:12, a nakon četiri vezana poena Milenkovićeve, dva Stijepićeve i Vučićevićeve naš tim je preokrenuo rezultat u svoju korist na 16:15. Međutim Obrenovčanke su ponovo došle do prednosti (18:21). Zvezda je smanjila na 20:22, ali je naredna tri poena osvojio TENT i smanjio vođstvo našeg tima – 20:25.

Izabranice Mirjane Musulin su odlično započele četvrti set. Povele su sa 10:5, ali je TENT brzo smanjio na samo poen zaostatka. Serijom od četiri poena u nizu, od kojih je Nikolina Lukić osvojila tri, Zvezda je povela sa 18:12. Na servis Ćeranićeve Obrenovčanke vezuju četiri poena i smanjuju zaostatak (20:17). Zvezda je uspela da sačuva tu razliku i poenom Milenkovićeve zabeleži trijumf vredan tri boda – 25:22.

Sjajnu partiju pružile su Bojana Milenković koja je osvojila 28 i Nikolina Lukić sa 26 osvojenih poena.

Crvenu zvezdu u utorak 28. novembra očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv Dinama u Beogradu. U prvom meču crveno-bele su trijumfovale sa 3:0.

U narednom kolu BPŠ Superlige Srbije odbojkašice Zvezde očekuje gostovanje Partizanu.

CRVENA ZVEZDA – TENT 3:1 (30:28, 25:19, 20:25, 25:22)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Nevena Nešković i Đorđe Zelenović.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 9, Stijepić 10, Đurić 1, Marković, Milenković 28, Tasić, Bukilić, Vučićević 7, Zeremski (libero), Lukić 26, Stepanović (libero). Nije igrala: Đorđević. Trener: Mirjana Musulin.

TENT: Ašćerić 13, Ćeranić 11, Marković (libero), Đurić (libero), Radmilović 9, Jakšić 2, Roganović 1, Bjelić 9, Jeković, Kompirović 1, Lazić 14, Sretović. Trener: Marijana Boričić.