Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Zvezda remizirala u Požarevcu

NENAD PERUNICIC, trener, i ALEKSA KLJAJIC, rukometas Crvene zvezde, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, u hali sportskog centra na Banjici. Beograd, 09.10.2016. foto: MN press / vm Rukomet, Partizan, Crvena zvezda

Crvena zvezda je remizirala u Požarevcu, protiv istoimene ekipe, u okviru 8.kola Superlige – 31:31.

Drastično oslabljeni crveno-beli su i pored velikih problema sa povredama imali pobedu u rukama, ali je Avramović doneo bod svojoj ekipi u poslednjim sekundama.

Zvezda je bez Dejana Babića, Mladena Šotića i Nenada Mandića imala poteškoća da uspostavi ritam igre, ali je ipak prva imala prednost (8:10). Požarevljani su uspeli serijom 4:0 da obezbede vođstvo pred odlazak na odmor – 16:15.

U nastavku, crveno-beli su postigli tri gola sa dva igrača manje, preokrenuli tok meča u svoju korist, i imali tri gola prednosti u 52.minutu, pred tajm-aut – 25:28. Najefikasniji u redovima domaćina, kapiten Marko Čavaljuga je predvodio svoju ekipu do izjednačenja, pa smo ušli u neizvesnu završnicu, 30:30. Zvezda je povela 30:31, ali Avramović izjednačio deset sekundi pre kraja, 31:31.

Mošić je želeo da iskoristi prazan gol i „leteću izmenu“ Požarevljana, postigao je gol, ali su sudije donele odluku da nije skočio, pa je dosuđen devetarac, koji je golman Đorđević odbranio i sačuvao bod svojoj ekipi.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Viktor Matičić sa 8 golova.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Slogu iz Požege.

Požarevac – Crvena zvezda 31:31 (16:15)

Požarevac, dvorana: „KSC Požarevac“. Gledalaca: 120. Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Požarevac 3 (2), Crvena zvezda 4 (4). Isključenja: Požarevac 6, Crvena zvezda 6 minuta.

POŽAREVAC: Đorđević, Jokić 2, Todorović 4, Veljković, Čavaljuga 8, Avramović 5, Knežević 5, Marić 1, Janketić, Dimić 2, Galfi 2, Nikolić 1, Popović, Stolić 1, Stošić, Stojković. Trener: Nebojša Đokić

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Radisavljević 1, Mošić 4, Babić 5, Ljubojević, Blečić, Palević 1, Pešić 5, Ljubenović, Bugarinović 5, Milosavljević 2, Pejčinović, Matičić 8 (4), Kljajić, Đurković. Trener: Nenad Peruničić