Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Zvezdini odbojkaši savladali Mladi radnik

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Mladi radnik sa 3:1, po setovima 24:26, 25:16, 25:18, 25:16, u 6. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Zvezda je tokom prvog dela uvodnog seta konstantno imala blagu prednost koja je nakon tri vezana poena iznosila 16:13, nakon čega je trener gostiju zatražio tajm aut. Uspeli su Požarevljani da izjednače, a onda i nakon as servisa Buše povedu, nakon čega je Kobiljski uzeo prvi tajm aut. Ekipe su se u završnici smenjivale u vođstvu, a Mladi radnik je prvi stigao do set lopte. Prvu gosti nisu iskoristili, ali drugu jesu i poveli su sa 24:26.

Posle početnog vođstva gostiju na početku drugog perioda igre Zvezda je serijom od 5:1 preokrenula rezultat u svoju korist (12:11). Naši odbojkaši su sa tri vezana poena stekli opipljivu prednost (17:14), a potom su nakon poena gostiju nanizali još četiri poena (dva asa Gmitrovića) za nedostižnih 21:15. Zvezda je furiozno završila set sa još četiri vezana poena, a blokom Nemanje Mašulovića stigla i do izjednačenja u setovima – 25:16.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i u trećem setu. Na polovini seta bilo je pet poena prednosti za naš tim (12:7). Crveno-beli su čuvali vođstvo, a nakon bloka Danila Pavlovića, asa Aleksandra Gmitrovića i poena koji je potom osvojio u napadu, poveli su sa 20:12. Nikola Petrović je doneo Zvezdi osam set lopti, a treću je iskoristio Nikola Jovanović za Zvezdin preokret – 25:18.

Bila je naša ekipa ubedljiva i u četvrtom setu. Nakon tehničkog tajm auta bilo je 12:6 za crveno-bele. Tu prednost izabranici Dragana Kobiljskog su sačuvali do same završnice, kada su sa četiri poena u nizu došli do nove pobede i tri boda – 25:16.

Najefikasniji u našem timu bio je Aleksandar Gmitrović sa 20 poena, dok su po 13 poena osvojili Nemanja Mašulović, Danilo Pavlović i Milutin Nejić.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Spartaku u Subotici, ali pre toga naše odbojkaše očekuje prvi meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv istog protivnika u utorak 21. novembra od 19 časova u HS Dudovašuma u Subotici.

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK 3:1 (24:26, 25:16, 25:18, 25:16)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Dejan Rogić i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 91 minut.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković, Gmitrović 20, Mašulović 13, Petrović 2, Nejić 13, Jovanović 8, Dodić, D. Pavlović 13. Nisu igrali: Meljanac, N. Pavlović i Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

MLADI RADNIK: Duduj 2, Pajkić 1, Savić 6, Kovačević 5, Medan, Tonić, Buša 14, Lončar, Popović 6, Ilić (libero), Jelić, Čupković 16. Trener: Dragan Bonić.