Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezdini seniori ubedljivi protiv Vojvodine

Autor: CZBG, Radovanović D.

Seniori SKHL Crvena zvezda, večeras su na svom ledu upisali još jednu pobedu, ovoga puta protiv svojih zemljaka, HK Vojvodine, rezultatom od čak 9:2.

Image may contain: one or more people, people playing sports and basketball court

Prva i najaktivnija trećina utakmice, započela je golom Anić Ivana, u toku osmog minuta, na asistenciju Leonova, koji pred istek trinaestog minuta postiže gol, na asistenciju Sefič Davida. Petnaesti minut protiče golom Vučurević Nemanje, dok se u toku sedamnaestog u listu strelaca upisuje i kapiten tima, Brkušanin Marko, a na asistencije Sabadoš Roberta i Kerezović Marka, čime ovaj period okončavaju rezultatom 4:1. Sam start drugog perioda kreće golom HK Vojvodina, Lapteva, na asistenciju Akimova, na šta Sefič David ovom skoru dodaje još jedan gol, krajem dvadesettrećeg minuta, na asistencije Vučurevića i Bučkina, da bi upravo on postigao gol svega tri minuta kasnije, na asistenciju Sabadoša. Dvadesetosmi minut započinje golom Daniela, na asistencije Anića i Sefiča, što kraj druge trećine završava rezultatom 3:0. U startu poslednjeg perioda, još jedan gol upisuje Daniel, na asistenciju Đumić Marka. Nikolić, na asistenciju Babića pokušava da približi rezultatsku razliku za HK Vojvodina još jednim golom, u isteku pedesetpetog minuta, a potom sredinom pedesetšestog minuta, na asistenciju Novaković Petra, gol postiže Leonov, te se utakmica završava rezultatom 2:1 u ovom periodu.

Bodovi osvojeni u ovoj utakmici, imaće dvostruki učinak, obzirom da se računaju za IHL ligu, ali i za Prvenstvo Srbije.

Seniori Zvezde, već ovog vikenda, 18.11.2017., gostuju ekipi KHL Mladost, u Zagrebu.