Хокеј Хокеј/Извештаји

Hokejaški timovi U16 i U18 slabiji od zagrebačkog predstavnika

Autor: CZBG, Radovanović D.

“Stariji maloletnici“ SKHL Crvena zvezda, danas su u ledenoj dvorani hale Pionir odmerili snage sa hrvatskim predstavnikom, Team Zagreb – om.

Pred svega šesnaest gledalaca, naši hokejaši tima U16, nažalost su predali ovu bitku, završivši utakmicu rezultatom 8:2, jasno, u korist zagrebačkog tima.

Već pred kraj 9. minuta prve trećine utakmice, na asistenciju Mandić Roka, prvi gol postiže Čavić Patrik, što Team Zagreb stavlja u vodeću poziciju, te se uprkos power – play šansi koju je naš tim imao protekom osamnaestog minuta, ovaj period ipak okončava rezultatom 1:0. Bebek Ante, na asistenciju Dimitrijević Alexa, u dvadesetpetom minutu povećao je prednost svog tima na 2:0, da bi na asistenciju istog saigrača, Idžan Vito dodao još jednu recku. Ipak, minut ipo kasnije, Zvezda smanjuje prednost Zagreba, golom Šaljić Vuka, na asistenciju Dinić Matije. Sve do tridesettrećeg minuta druge trećine, rezultat je bio 3:1, ipak, tada Bebek Ante upisuje svoj treći gol, na asistenciju svojih saigrača, Idžan Vita i Dimitrijević Alexa. Nepun minut kasnije, u listu strelaca Team Zagreb – a upisuje se i Handžek Lovro, a na asistencije Kramarić Nikole i Lovak Tommija. Od tridesetpetog do tridesetsedmog minuta, golove postižu Gvozdenović Aleksa, na asistenciju Popović Mateje, te time smanjuje prednost suprotne strane na 5:2, međutim, na asistenciju Bebek Ante, gol postiže Idžan Vito, a odmah za njim i Kramarić Nikola, na asistenciju Dimitrijević Alexa. Time se burna druga trećina utakmice okončava rezultatom 7:2. Poslednja trećina zavšila se nešto mirnijim tonom i postignutim jednim golom, Dimitrijević Alexe, pred kraj četrdestsedmog minuta, na asistenciju Bebek Ante.

Utakmica je okončana krajnjim rezultom od 8:2, te je ovog puta Team Zagreb opravdano slavio.

Kadeti U16 SKHL Crvena zvezda, trenutno je na 6. mestu tabele, a naredna utakmica odigrće se 25.11.2017. protiv HK Triglav, u dvorani Zlato polje.

Odmah nakon završetka ove utakmice, na led su stali momci U18, takođe pred Team Zagreb i nešto brojniju publiku, od dvadesetšest gledalaca.

Već u jedanaestom minutu prvog perioda gol postiže Vragolović Filip i time započinje vođstvo svog tima, ali tim rezultatom se ova trećina i završava. Nešto mirniju drugu tećinu odigrali su sve do sredine tridesetsedmog minuta, kada Vdović Strahinja, na asistencije Dragović Marka i Anđelković Vasilija upisuje prvi gol za Crvenu zvezdu, te rezultat penje na 1:1 i time završavaju drugu trećinu. Poslednji period utakmice, golom u četrdesetprvom minutu, Dragović Marka, na asistencije Vdović Strahinje i Tharakan George – a, Zvezda preuzima vođstvo, od 2:1. Tu razliku sustiže Jakovac Karlo, golom u četrdesetšestom minutu, da bi ga još jednim ispratio Rakar Maks. Poslednji gol u utakmici postiže Paulović Sven, na asistenciju Selitaj Lea, te se utakmica završava rezultatom 4:2.