Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Trijumf odbojkaša Zvezde u Kraljevu

Izvor: zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su sa 1:3, po setovima 18:25, 18:25, 25:18, 21:25, Ribnicu u Kraljevu u prvom meču 5. kola BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su na gostovanje u Kraljevo otišli bez prvog tehničara Nikole Petrovića koji je doživeo neugodnu povredu, a njega je u startnoj postavi zamenio Nikola Stoković.

Naša ekipa je odlično ušla u meč. Zvezda je već na startu vezala četiri poena na servis Danila Pavlovića i tu prednost čuvala. Nakon asa Nemanje Mašulovića za 9:14, trener domaćih je iskoristio i drugi tajm aut. Crveno-beli su mirno priveli set kraju i poveli sa 18:25.

Izabranici Dragana kobiljskog su nastavili sa dobrom igrom i postepeno su povećavali vođstvo sve do rezultata 6:11 kada je proradio blok Kraljevčana koji su vezali pet poena i izjednačili. Crveno-beli su ponovo uspeli da povedu (17:20), a domaći su potom zatražili tajm aut. Nakon toga Ribnica je osvojila poen, a potom je Zvezda završila set u velikom stilu. Serijom poena kojom je Milutin Nejić iz bloka doneo našem timu šest set lopti, a onda i poentirao, Crvena zvezda je duplirala svoje vođstvo – 18:25.

Ribnica je u trećem periodu igre uzvratila. Poveli su domaći sa 10:4, a Beograđani su posle tehničkog tajm auta uspeli da smanje na 12:10. Prišli su crveno-beli i na poen zaostatka, ali je domaći tim odmah odgovrio serijom poena i poveo sa 19:15. Novom serijom poena odbojkaši Ribnice su rešili ovaj set i sa 25:18 smanjili Zvezdino vođstvo na 2:1.

Naša ekipa je bila mnogo sigurnija u četvrtom setu. Povela je Zvezda sa 1:5 i tu prednost je dugo čuvala. Na servis Nikole Jovanovića povećali su razliku na 11:16, a onda je Ribnica polako sustizala vođstvo crveno-belih. Posle greške u polju Kraljevčani su izjednačili na 20:20, ali je Crvena zvezda furiozno završila meč. Greškama domaćih naš tim je poveo sa 21:23, a Mašulović je sa dva vezana bloka doneo drugi trijumf našim odbojkašima – 21:25.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Milutin Nejić sa 16 poena, a po deset su osvojili Aleksandar Gmitrović i Danilo Pavlović. U Ribnici se istakao Stanislav Paunović sa 22 poena.

U narednom kolu BPŠ Superlige Srbije odbojkaši Crvene zvezde će dočekati ekipu Mladog radnika iz Požarevca.

RIBNICA – CRVENA ZVEZDA 1:3 (18:25, 18:25, 25:18, 21:25)

Kraljevo – Nova hala sportova. Gledalaca: 900. Sudije: Aleksandar Petrović i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 96 minuta.

RIBNICA: Stefanović 8, Trivunić 1, Marković 1, Vukmirović 2, Medurić 5, Milovanović 1, Paunović 22, Škakić 13, Savić (libero). Nisu igrali: Mocić, Zečević, Petrašinović. Trener: Boško Mačužić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković 2, Gmitrović 10, Mašulović 9, Nejić 16, Jovanović 5, Dodić 8, Andonović, D. Pavlović 10. Nisu igrali: Meljanac, Popović, N. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.