Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Zvezda slavila i u Kleku

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su i četvrtu pobedu u BPŠ Superligi Srbije. Ovoga puta crveno-bele su bile bolje od ekipe Klek MD Zrenjanin rezultatom 0:3, po setovima 22:25, 22:25, 22:25.

Domaće odbojkašice su bolje ušle u meč, ali je Zvezda na servis Katarine Čanak (2 asa) vezala pet poena i povela blokom Sare Vučićević sa 10:13. Klek je odmah uzvratio i preokrenuo rezultat. Usledila je serija poena na obe strane, a u završnicu su timovi ušli izjednačeno 22:22. Crveno-bele su povele, a Bojana Milenković je donela dve set lopte, a onda blokom dovela naš tim u vođstvo – 22:25.

Slično je bilo i u drugom setu. Domaće su na tehničkom tajm autu imale vođstvo od 12:7. Zvezda je u serijama preko Milenkovićeve i Stijepićeve osvajala poene i uspela da izjednači rezultat 14:14. Odbojkašice Kleka sa četiri poena u nizu ponovo stiču opipljivu prednost i u završnicu ulaze sa vođstvom 22:18. Onda je usledila neverovatna serija Zvezdinih dama. Servirala je Katarina Čanak (2 asa), a Vučićevića blokirala (3 bloka u tim momentima). Nisu dozvolile rivalkama da osvoje nijedan poen, pa su duplirale svoju prednost – 22:25.

Treći set je Crvena zvezda u potpunosti držala pod kontrolom. Crveno-bele su diktirale svoju igru, a odlična je bila korektorka Milka Stijpić (3 asa), pa je Zvezda povela sa 3:9. Međutim Perovićeva je uzvratila odličnim servisima i Klek je stigao do izjednačenja (10:10), ali je Zvezda brzo uzvratila i vratila vođstvo (12:16). Izabranice Mirjane Musulin su stigle do 6 meč lopti, ali je Bojana Milenković iskoristila tek petu za konačnih 22:25.

Sjajnu partiju pružila je Bojana Milenković koja je osvojila 22 poena. Milka Stijepić je osvojila 14, Katarina Čanak 9, a Sara Vučićević 8 poena.

Crvena zvezda je i posle 4. kola na čelu tabele sa maksimalnim učinkom, a u četvrtak 9. novembra crveno-bele će u derbiju kola protiv Vizure biti domaćin susreta.

KLEK MD ZRENJANIN – CRVENA ZVEZDA 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

Klek – Dvorana: SD Miloš Grbić. Gledalaca: 280. Sudije: Aleksandra Balandžić i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 82 minuta.

KLEK MD: M. Miljević 2, Đurić 1, Jelisavčić 3, Džamić 8, Bogdanović 7, T. Miljević 1, Dapčević (libero), Dejanović (libero), Perović 7, Praštalo 3, Spasojević 5, Sarić 2. Trener: Milorad Kijac.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 9, Stijepić 14, Đurić, Đorđević 3, Milenković 22, Tasić, Vučićević 8, Zeremski (libero), Lukić 1, Stepanović (libero). Nisu igrale: Milunović, Bukilić. Trener: Mirjana Musulin.