Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Prvi poraz rukometaša

NENAD PERUNICIC, trener, i ALEKSA KLJAJIC, rukometas Crvene zvezde, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, u hali sportskog centra na Banjici. Beograd, 09.10.2016. foto: MN press / vm Rukomet, Partizan, Crvena zvezda

Zvezdini rukometaši zabeležili su prvi poraz u sezoni u Aranđelovcu od Šamota – 21:19.

Povreda kapitena Dejana Babića je ostavila traga u igri Zvezde, Bojan Palević je rovit, pa je i Damjan Blećić pokušavao da pomogne ekipi na poziciji pivota.

U kontraritmu su bili crveno-beli, ekipa Šamota je vodila tokom celog meča. Početnu prednost od četiri gola su održavali do kraja prvog dela, Zvezda preko Mošića i Aleksandra Babića stizala minus, a Milosavljević je izjednačio na 11:11. Ipak, Radosavljević postiže gol za prednost domaćina na poluvremenu, 12:11.

Šamot je brzim golom na startu nastavka došao do dva gola prednosti, a Zvezda uspela da da izjednači. Gol za gol smo gledali do ulaska u poslednjih deset minuta. Očekivalo se da crveno-beli prelome meč u svoju korist, ali Šamot je uspeo da stigne do tri gola prednosti i nanese Zvezdi prvi poraz.

Ivan Mošić je bio najefikasniji sa 6 golova, četiri je postigao Aleksandar Babić.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Železničar iz Niš, ali prvo će u sredu u Kupu Srbije ugostiti Radnički iz Obrenovca.

Šamot – Crvena zvezda 21:19 (12:11)

Aranđelovac, dvorana: SC „Šumadija“. Gledalaca: 1000. Sudije: Blagojević i Đokić (Jagodina). Sedmerci: Šamot 3 (1), Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Šamot 10, Crvena zvezda 10 minuta.

ŠAMOT: Milićević, Ilić, Ranković, Radosavljević 3, Lukić, Praščević 3, Glišić 1, Tomić, Lomić 4, Milinić 1, Bešir, Šimik, Živković 4, Stojković 4, Mitrović, Đorđević. Trener: Mirko Obradović

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Šotić 2, Radisavljević, Mošić 6, A. Babić 4 (2), Blečić 1, Palević 1, Pešić 1, Ljubenović, Bugarinović, Milosavljević 2, Pejčinović, Matičić 1, Mandić 3, Kljajić, Miladinović. Trener: Nenad Peruničić