Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli preokretom do četvrtfinala Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije posle velike borbe protiv Mladog radnika u Požarevcu i pobede od 2:3, po setovima 25:21, 14:25, 25:20, 21:25, 12:15.

Zvezda je dobro počela vezala nekoliko poena na servis Nikole Petrovića (2 asa), ali su domaći brzo uzvratili i izjednačili. Izabranici Dragana Kobiljskog su držali priključak sve do rezultata 16:15, kada je Mladi radnik serijom od 4:1 primorao našeg trenera da zatraži prvi tajm aut. Poveli su Požarevljani sa 22:17, pa je Kobiljski zatražio i drugi predah. Nakon toga je Nikola Jovanović upisao dva poena zaredom, da bi domaći potom uzeli svoj prvi tajm aut. Domaćin je stigao do pet set lopti, iskoristio treću i poveo sa 25:21.

Crveno-beli su sa četiri poena u nizu na servis Danila Pavlovića (1 as) došli u vođstvo od 7:11. Aleksandar Gmitrović i Milutin Nejić su, sa po tri poena, vezali šest poena za naš tim koji je tada poveo sa nedostižnih 10:18. U završnici je Zvezda pokazala svu svoju snagu. Gmitrović je prvo blokom, a onda i as servisom doneo 22. poen svom timu, a posle poena domaćih, Danilo Pavlović je poentirao za 14:23, potom odservirao as za deset set lopti, a Nemanja Mašulović iz bloka doneo izjednačenje – 14:25.

Serijom od pet poena Mladi radnik je sredinom trećeg perioda poveo sa 12:8. Posle tajm auta Kobiljskog naša ekipa je smanjila na 16:14, ali su domaći uspeli ponovo da se rezultatski odvoje i povedu sa 22:16. Crveno-beli nisu uspeli da se vrate u igru, a Mladi radnik je ponovo poveo – 25:20.

Ekipe su se u prvom delu četvrtog seta smenjivale u vođstvu, a Crvena zvezda je prvu opipljiviju prednost stekla kod rezultata 13:16. Sa pet poena u nizu crveno-beli su poveli sa 16:23 i bilo je jasno da će meč ući u peti set. Zvezda je imala šest set lopti za izjednačenje, a iskoristila je tek treću za 21:25.

Blokom Danila Pavlovića naš tim je poveo sa 3:5 u odlučujućem setu. Gmitrović je posle poena koji je osvojio za 5:7, odservirao as, a potom je i Pavlović poentirao za 5:9. Zvezda je sačuvala prednost do samog kraja, a kapiten Aleksandar Gmitrović je svojim poenom doneo Zvezdi plasman u četvrtfinale – 12:15.

Najefikasniji igrač na meču bio je Aleksandar Gmitrović sa 25 poena. Danilo Pavlović je osvojio 17, a Milutin Nejić 16 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde u utorak 7. novembra od 18 časova dočekuju Novi Pazar u 4. kolu BPŠ Superlige Srbije.

MLADI RADNIK – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:21, 14:25, 25:20, 21:25, 12:15)

Požarevac – Dvorana: SC Požarevac. Gledalaca: 400. Sudije: Dejan Rogić i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 111 minuta.

MLADI RADNIK: Duduj 13, Savić 6, Kovačević 17, Medan 2, Tonić, Buša 16, Popović 9, Ilić (libero), Jelić, Čupković 4. Nisu igrali: Stepanović, Pajkić, Lončar. Trener: Dragan Bonić.

CRVENA ZVEZDA: Jević (libero) 1, Gmitrović 25, Mašulović 5, Petrović 8, Nejić 16, Jovanović 8, Andonović, D. Pavlović 17. Nisu igrali: Meljanac, Nikolić, Popović, Tadić, Stoković, Nestorović, Dodić, N. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.