Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Zvezda savladala Mokru Goru

Crvena zvezda i nakon pet kola ima maksimalan učinak. Crveno-beli su slavili u zaostaloj utakmici 5.kola Superlige na gostovanju u Zubinom potoku, protiv ekipe Mokre Gore 29:26 (14:14).

Lepa slika srpskog rukometa sa Kosmeta. Hala u Zubinom Potoku bila je premala da primi sve zainteresovane za meč Mokra Gora – Crvena zvezda. Preko 1.300 gledalaca, među kojima oko 150 crveno-belih, napunili su halu sat vremena pred početka meča i ispratili petu pobedu Zvezde u Superligi.

Ipak, put do pete pobede i maksimalnog učinka u novoj sezoni nije bilo lak. Domaća ekipa je namučila Zvezdu, imala prednost 10:6 u 20.minutu, ali su crveno-beli uhvatili priključak i na odmor otišli u egalu, 14:14.

U nastavku, frenetična podrška bila je vetar u leđa izabranicima Nenada Peruničića, koji su uspeli da održavaju minimalnu prednost do kraja susreta kada su potvrdili pobedu. Mladi Čolović je u ključnim momentima meča odbranio dva sedmerca i ulio samopouzdanje saigračima.

Najefikasniji je bio Aleksandar Babić sa 9 golova, Kljajić je postigao 5.

Za vikend se nastavlja prvenstvo Srbije, Crvena zvezda će gostovati u Aranđelovcu ekipi Šamota.

Mokra Gora – Crvena zvezda 26:29 (14:14)

Zubin Potok, dvorana: SRC „Mokra Gora“. Gledalaca: 1300. Sudije: Blagojević i Đokić (Jagodina). Sedmerci: Mokra Gora 8 (6), Crvena zvezda 9 (9). Isključenja: Mokra Gora 12, Crvena zvezda 10 minuta.

MOKRA GORA: Orlović, Milić 5, Božović, L. Aleksić, Tomović 1 (1), Nikolić 2, Milenković (10 odbrana), Vuković 10 (4), D. Kasalović, Kočanin, A. Kasalović, N. Aleksić 2 (1), Simović, Utvić 2, Đukić 1, Stanković 3. Trener: Nedeljko Vučković

CRVENA ZVEZDA: Čolović (3 odbrane, 2 sedmerca), Šotić 2, Radisavljević, Mošić 3, A. Babić 9 (6), Blečić 1, Pešić 2, Ljubenović, Bugarinović 1, Pejčinović (11 odbrana), Matičić 3, Mandić 1, D. Babić 2, Kljajić 5. Trener: Nenad Peruničić