Кошарка Кошарка/Вести

Poraz Zvezde u Zagrebu 79:74

Izvor: KK Crvena zvezda

Crveno-beli poraženi od Cedevite 79:74 u neizvesnoj završnici derbija 5.kola ABA lige jtd. Najefikasniji Ročesti sa 18 poena, Bjelica ubacio 12, Feldin i Antić po 11. Sledi put u Moskvu na meč sa Himkijem.

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u derbiju 5.kola ABA lige pošto su izgubili u Zagrebu od Cedevite 79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13)

Crveno-bele, koji su poraženi posle još jedne neizvesne završnice, manje od 48 sati nakon teške evroligaške utakmice, predvodio je Tejlor Ročesti sa 18 poena, Milko Bjelica je dodao 12, a Džejms Feldin 11.

Vrlo tvrda i očekivano neizvesna utakmica, dva tima koja će se boriti za sam vrh ABA lige odlučen je u poslednjim minutima, nakon izjednačenog prvog poluvremena u kome su se timovi smenjivali u vođstvu, koje je najviše iznosilo nekoliko poena sa obe strane.

U drugom delu Cedevita se prva odvojila na +5 nakon pogotka Muse za 46:41, ali su brzo uzvratili crveno-beli poenima Jovanovića i Feldina za 46:49.

Koš za koš igralo se do poslednje sekunde treće deonice, koju je okonao Vil Čeri poenima za 61:59 za domaćina.

Crvenobeli su ponovo poveli u ovoj utakmici u 35.minutu nakon sjajnog rolinga i pogotka o tablu Bjelice za 65:67, nakon trojke Katića i mini serije domaćina za 71:67 trener Alimpijević je zatražio tajm aut, koji je prijao košarkašima Crvene zvezde mts. Nakon ubačenih penala Ročestija prvak Srbije i ABA lige je poveo 72:71… i onda stao.

Dobrić je promašio ceo obruč na +1 za Cedevitu, Nikols je poentirao sa penala i Cedevita je povela 75:72.

Tu minimalnu, ali značajnu prednost za ovako čvrstu utakmicu domaćin je održao do samog kraja i zabeležio pobedu.

KK Crvena zvezda mts:

Radičević, Davidovac 3, Lazić 4, Lazarević, Antić 11, Dobrić 4, Feldin 11, Janković, Ročesti 18+6 as, Lesort 2, Jovanović 9 + 7sk,Bjelica 12.

Odmah nakon ove utakmice, crveno-beli koji trenutno imaju skor 3-2 i narednog ponedeljka dočekuju ekipu MZT-a, putuju za Moskvu, na utakmicu 3.kola Evrolige sa Himkijem u Moskvi. Povratak u Beograd planiran je za sredu, a već u četvrtak sledi i utakmica 4.kola Evrolige protiv Makabija u „Beogradskoj Areni”.