Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Poraz crveno-belih u Nišu

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 1. kolu Superlige Srbije na gostovanju Nišu rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 20:25, 25:22, 25:23.

Mnogo promena u igračkom kadru doživela je ekipa Crvene zvezde u odnosu na prethodnu sezonu i to je ostavilo posledica po tim. Crveno-beli su odigrali veoma neizvesnu utakmicu sa Nišom koji se bolje snalazio u završnicama setova i na kraju osvojio sva tri boda.

Domaći su bolje započeli meč. Odličnim servisima Mutapčije dolaze do vođstva od 6:2, ali su crveno-beli vrlo brzo stigli do izjednačenja, a potom i minimalnog vođstva. Bilo je neizvesno do samog kraja seta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Nišlije dolaze do vođstva posle asa Kovača – 25:23.

Ponovo su odbojkaši Niša poveli na početku seta, ali je nakon tajm auta Kobiljskog Zvezda preokrenula serijom od 1:7 i povela (7:9). Naši odbojkaši su čuvali prednost, a onda i asom Milutina Nejića je duplirali (13:17). Zvezda je do kraja drugog perioda igre povela sa pet poena razlike, a izjednačenje je doneo kapiten Aleksandar Gmitrović – 20:25.

Sredinom trećeg seta domaći su predvođeni Ilićem nanizali četiri poena za 13:10, ali su izabranici Dragana kobiljskog dobrom igrom na mreži uspeli da stignu do izjednačenja. Pred kraj seta Nišlije na servis Mijalkovića dolaze do tri set lopte. Drugu koriste i dolaze do novog vođstva – 25:22.

Zvezda je na startu četvrtog seta stekla vođstvo od 5:9, pa 7:11, ali je Niš sredinom seta vezao četiri poena i preokrenuo rezultat u svoju korist (15:13). Ekipe su bile izjednačene sve do same završnice, kada su domaći došli do set lopte koju je odmah iskoristio Stojković da donese trijumf svom timu – 25:23.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Aleksandar Gmitrović koji je osvojio 21 poen. Milutin Nejić je dodao 15, a Danilo Pavlović 13 poena.

Narednog vikenda očekuje nas derbi u 2. kolu Superlige Srbije, kada će Crvena zvezda dočekati novosadsku Vojvodinu NS seme.

NIŠ – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 25:23)

Niš – Dvorana: SC Čair. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Simonović i Stanislava Simić. Trajanje meča: 113 minuta.

NIŠ: Ivković 1, Ilić 27, Jović (libero), Batak, Mutapčija 12, Kovač 13, Usiljanin 2, Stojković 8, Mijalković 7. Nisu igrali: Tokić, Milosavljević, Đorđević. Trener: Dragan Svetozarević.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković, Gmitrović 21, Mašulović 5, Petrović 4, Nejić 15, Jovanović 8, D. Pavlović 13. Nisu igrali: Nestorović, Dodić, N. Pavlović, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.