Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda osvojila Istanbul

Košarkašice Crvene zvezde zabeležile su najubedljiviji trijumf u takmičenju na gostovanju u Istanbulu protiv ekipe Istanbul Univerziteta, 120-45!

U ekipu se vratila nakon povrede Milina Mišeljić. Crveno-bele su otvorile utakmicu sa dve serije i već na kraju prve četvrtine imale dvocifrenu prednost. Odličnom odbranom nisu dozvoljavale protivnicima prostor za veliki broj poena, pa je ekipa Istanbula za prvih 20 minuta postigla samo 18 poena.

U nastavku meča Zvezdine devojke su nastavile u istom tempu, sve igračice su se upisale u listi strelaca, koje su povećavale razliku do konačnih 120-45

Najefikasnija je bila Snežana Bogićević sa 18 poena, po 15 poena su postigle Stjepanović (9 skokova) i Naumčev, dok je Mina Đorđević ostvarila novi dabl-dabl učinak – 13 poena i 11 skokova, bez promašaja iz igre!

Trener Vuković je uporedio praktično juniorski tim domaćih sa ekipom Crvene zvezde pre tri godine.

„Istanbul izgleda kao mi pre tri godine. Jako su talentovani su i mladi, iako budu dovoljno trenirali, biće bolji i kao tim i individualno. Želimo im sve najbolje i zahvaljujemo se na dobroj organizaciji.“

Crveno-bele se okreću novim izazovima, već za vikend u 2.kolu domaćeg šampionata protivnik je Beočin, a zatim u goste stiže i regionalni šampion i šampion Bugarske, Beroe.

Crvena zvezda: Prlja 12 (8as 3ukl), Bogićević 18 (3sk 1as 2ukl), A.Katanić 7 (4sk 3as 2ukl), Ćirić 2 (2sk), Jovanović 9 (7sk), Đokić 6 (3as), Stjepanović 15 (9sk 2as 1ukl 1blk), Bojović 4 (2as 2ukl), I.Katanić 8 (4sk 3as), Naumčev 15 (4sk 4as 4ukl), Đorđević 13 (11sk 1as 2ukl 2blk), Mišeljić 11 (5sk 5as 3ukl).