Ватерполо Ватерполо/Вести Ватерполо/Извештаји

Zvezda u plej-ofu Lige šampiona!

Izvor: zvanični sajt SD Crvena zvezda

Vaterpolisti Crvene zvezde su napravili fantastičan uspeh plasiravši se u plej-of Lige šampiona! Crveno-beli su igrali u izuzetno jakoj grupi u rumunskoj Oradei sa domaćinom, Sintezom iz Кazanja i grčkim Vuljagmenijem.

U odlučujućoj utakmici za plasman pobedili su Vuljagmeni 6:5 (1:1, 1:1, 2:2, 2:1). U zavnisnosti od rezultata Oradea – Sintez biće ili prvi ili drugi na kvalifikacionom turniru.

Grčka ekipa je povela preko Кapucis koji je iskoristio igrača više nakon isključenja Aleksandra Njagovana. Zvezda je uzvraila golom Đorđa Tanaskovića, a novo vođstvo Vuljagmeniju donosi Vasić pred kraj druge četvrtine. Međutim na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom posle drugog gola Tanaskovića 19 sekundi pre kraja.

Zvezda je u drugo poluvreme ušla bez isključenog Veljka Tankosića. Ponovo je Vasić doveo svoj tim u vođstvo, a Nebojša Toholj poravnava rezultat iskoristivši igrača više. Grci ponovo vode golom Afrudakisa, a novi gol sa igračem više pada preko Petra Jovića i rezultat je bio 4:4. U poslednjem periodu meča Zvezda je bila konkretnija. Golom Ognjena Stojanovića dolazi do prvog vođstva na meču, a Miloš Šuberić donosi dva gola prednosti za naš tim. Кapocis postiže pogodak na 38 sekundi pre kraja meča i postavlja konačnih 6:5 za crveno-bele.

Ne treba zaboraviti da je Zvezda u Oradei bila bez Ilića, a da je Asanović tokom turnira kuburio sa virusom.

CRVENA ZVEZDA – VULJAGMENI 6:5 (1:1, 1:1, 2:2, 2:1)

Oradea, Rumunija – Sudije: Sebastijen Dervije (Francuska) i Serhio Galindo (Španija). Igrač više: Crvena zvezda 8(2), Vuljagmeni 11(2). Peterci: Crvena zvezda 1(0), Vuljagmeni 1(0).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić, Jović 1, Bursać, Šuberić 1, Radović, Njagovan, Toholj 1, Nikolov, Tanasković 2, Stojanović 1, Asanović, Todorovski.

VULJAGMENI: Zerdevas, Кopeliadis, Sarcetakis, Vasić 2, Кrisospatis, Guvis, Afrudakis 1, Кapetanakis, Pontikeas, Кapocis 2, Gkiuvecis, Solanakis, Кuruvanis.