Кошарка Кошарка/Вести

Pobeda za početak sezone

Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde mts otvorili su novu takmičarsku sezonu 2017-2018 pobedom pošto su u prvoj prijateljskoj utakmici pobedili ekipu Vršca 116:79 (28:25,31:19,25:15,32:20).

U utakmici koja je odigrana u dvorani „Aleksandar Nikolić” bez prisustva publike najefikasniji kod crveno-belih bio je Milko Bjelica sa 23 poena, dok je Nikola Radičević ubacio 17 poena poena uz 5 asistencija.

Posle izjednačenog početka, crveno-beli su u poslednjim minutima uvodne četvrtine preuzeli kontrolu u meču, a Feldin je u poslednja dva minuta ubacio 7 vezanih poena, a rezultatski je sve bilo rešeno nakon serije 20-0 u prva 4 minuta druge deonice, u kojoj su trojke ubacivali Radičević, Feldin, Dangubić, Bjelica…uz atraktivne poene Lesora za 48:25, a na poluvremenu na semaforu je stajalo 59:34.

U drugom poluvremenu trener Dušan Alimpijević je ukazao šansu svim igračima koji su bili u protokolu. Na kraju treće deonice bilo je 84:59, a utakmica je završena rezultatom 116:79.

KK Crvena zvezda mts: 4 – Marko Kešelj 6, 5 – Nikola Radičević 17, 6 – Nemanja Dangubić 6, 7 – Dejan Davidovac 7, 8 – Dragan Apić 13, 11 – Stefan Lazarević 6, 12- Aleksa Radanov 3, 14 – Džejms Feldin 13, 16 – Stefan Janković 4, 20 – Petar Rakićević, 26 – Matias Lesor 7, 32 – Nikola Jovanović 11, 51 – Milko Bjelica 23.

U sledećoj utakmici koja je na programu 3.septembra, crveno-beli će u dvorani “Milenijum” igrati protiv ruskog Zenita iz Sankt Peterburga.