Odlučiće Marakana

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su večeras prvu utakmicu protiv Krasnodara u okviru poslednje faze kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope. U jednoj veoma uzbudljivoj utakmici domaćini su slavili rezultatom 3:2, a golova je moglo da bude još toliko u obe mreže.

Crvena zvezda nije dobro ušla u ovaj susret. Pre svega dosta prostora je ostavljano Ristiću koji je udarcima iz daljine bio velika pretnja za Borjana, a u 20. minutu, nakon njegovog udarca Ignjatijev dolazi do odbijene lopte i šalje je u Zvezdinu mrežu – 1:0.

Nakon toga Zvezda uspostavlja terensku inicijativu i preti preko Srnića u 26. minuti susreta. U 30. minuti umalo autogol domaćina nakon što je Kanga izveo slobodan udarac. Do kraja prvog poluvremena Krasnodar je preko Vandersona imao veliku priliku ali se Ignjatijev, koji je učestvovao u toj akciji, našao u ofsajdu.

Nakon odmora, Krasnodar ekspresno dolazi do 2:0. Lopta sa leve strane napada domaćina dolazi na desnu, preskače Anđelkovića, a Klason to koristi i veoma oštrim udarcem dovodi domaćina u prednost od dva gola.

Zvezda se nije predavala i 52. minutu Boaći ima veliku šansu, ali golman domaćih brani. I onda, iz jedne naizgled bezopasne situacije, Srnić šutira na gol domaćina i lopta je u mreži – 2:1 i veliko slavlje Zvezdinih igrača.

U 59. minuti susreta velika sreća za Crvenu zvezdu. Ristiću je ponovno ostavljeno dovoljno prostora za udarac na gol što on i koristi. Lopta završava izaleđa Borjana ali se vraća u njegove ruke, a na sreću crveno-belih sudije nisu videle očigledan gol. U 65. minuti Anželković sa gol linije izbija loptu i sprečava Krasnodar da postigne svoj treći pogodak.

Ali u 66. minutu Zvezdina odbrana se nije postavila kako treba i Petrov rezantnim udarcem dovodi domaćina u vodstvo od 3:1.

I kada se očekivao Zvezdin potop, jer je Krasnodar opsedao gol Milana Borjana, Zvezda dolazi do svog drugog pogotka. Milić, koji je ušao u međuvremenu, dobio je jednu nezgodnu loptu, ali je verovatno potrošio poslednji atom snage da je stigne, i nakon što je to uspeo, dodao je loptu za Pešića koji rutinski trese mrežu domaćina – 3:2.

Do kraja utakmice nije bilo golova ali je bilo šansi posebno pred Zvezdinim golom. Tačno je da je ovaj rezultat povoljan i da daje nadu mnogobrojnoj armiji Zvezdinih navijača, kao i svima u klubu, da se nadaju prolazu, ali moramo reći da je izostanak povređenih Jovičića i Rodića bio nenadoknadiv. Bez njih naša odbrana nije funkcionisala onako kako je to bilo u utakmicama sa Spartom i Irtišom. Uz sve to, Le Talek je dobio žuti karton i neće imati prava da nastupi u revanšu, a i i Anđelković je doživeo povredu radi koje je zamenjen i upitan za revanš.

Šta će Vladan Milojević da uradi, to samo on zna. Sigurno je da neće imati lagan zadatak, posebno jer će pritisak biti veliki, a na njemu je da “ohladi” glave svojih igrača kako u Beogradu ne bi išli grlom u jagode. Marakane će definitivno da bude mesto odluke, a mi se svi nadamo da će naši momci smoći snage da odigraju na najvišem mogućem nivou i izbace ruske milionere, te se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope.