Кошарка Кошарка/Женска кошарка

“Meč lopta” za titulu! Zvezda ubedljiva u “Šumicama”

Izvor: Zvanični sajt KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Radivoj Korać u trećoj utakmici finala plej-ofa 71-42 (20-12, 13-15, 21-9, 17-6) i povele u finalnoj seriji! U sredu za titulu šampiona Srbije nakon 13 godina!

DSC_0041

Kakva utakmica Crvene zvezde, koja već u prvim minutima, od samog starta meča, najavila ishod utakmice. Serija 9-0, prednost koju su crveno-bele održavale i dodatno povisile u nastavku meča. Radivoj Korać je uspeo da dođe do minusa od četiri poena na početku druge četvrtine, ali to je bilo sve. Crvena zvezda je oddržavala dvocifrenu prednost, a u trećoj četvrtini i rešila pitanje pobednika.

Kako su igrale crveno-bele govori i podatak da je ekipa domaćina postigla samo 15 koševa u drugom poluvremenu! Veoma brzo su došle do visoke prednosti, koja je na kraju iznosila +29, 42-71!

Velika pobeda crveno-bečih za prednost u finalu i „meč loptu“ za titulu, koja se čeka 13 godina!

Najefikasnija je Mina Đorđević sa 17 poena, Marija Prlja je postigla 15. Teodora Turudić je postigla 11 poena u redovima Radivoj Koraća.

Četvrti meč je na programu u sredu, u „Basket sitiju“.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 10 (3sk 3as 3ukl), Prlja 15 (3sk), Zukanović, A.Katanić 13 (7sk 7as 2ukl), Ćirić, Đokić, Naumčev (3sk), Bojović 2, Đorđević 17 (8sk), Stjepanović 8 (4sk 3blk), Jovanović 4 (3sk 2as 2ukl), Mišeljić 2 (6sk). Trener: Dragan Vuković.