Фудбал Фудбал/Вести Фудбал/Звездаштво

„Legende Marakane” – Vladimir Vladica Popović

Izvor: SD Crvena zvezda

U novoj epizodi serijala „Legende Marakane” za vas govori čovek koji je Crvenu zvezdu predvodio do osvajanja titule šampiona sveta.

Vladica Popović u Crvenu zvezdu stigao je pet godina po njenom osnivanju. Kao fudbaler u crveno-belom dresu proveo je 12 godina i odigrao 499 utakmica. Za to vreme osvojio je četiri šampionske titule i tri nacionalna kupa. Kao trener je u Tokiju osvojio titulu prvaka sveta, a trenersku karijeru gradio je u Južnoj Americi.

Legendarni Vladica Popović prisetio se koliko je značaja za njegovu karijeru imao čuveni Rajko Mitić, kakve su bile prve utakmice na novoizgrađenoj Marakani, kako je izgledalo njegovo prijateljstvo sa najboljim fudbalerom svih vremena Peleom, a govorio je i o Minhenskoj tragediji iz 1958. godine.

[youtube id=“7O4LndxvNfQ“]

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

Скочи на траку са алаткама