Фудбал Фудбал/Вести

Manojlović: Verovao sam u preokret

SD Crvena zvezda

U uzbudljivoj utakmici protiv Vojvodine koja je završena pobedom Crvene zvezde od 3:2 dosta posla imao je čuvar mreže crveno-belih Filip Manojlović.

Mladi golman je u više navrata odličnim intervencijama pomogao ekipi da dođe do preokreta.

— Drago mi je što smo nastavili seriju bez poraza, iako utakmica sa Vojvodinom nije počela onako kako smo priželjkivali. Ipak, dva brzo primljena gola nam nisu poljuljala samopouzdanje, preuzeli smo inicijativa od protivnika nakon prvih deset minuta i iskreno sam verovao da možemo do preokreta. U drugom poluvremenu smo bili bolji rival na terenu i bilo je samo pitanje ko će od naših igrača otvoriti seriju golova. Posle toga je sve bilo mnogo lakse — rekao je Manojlović.

Mladi čuvar mreže odlično je reagovao kod nekoliko izglednih napada domaćina.

— Bilo je nekoliko njihovih napada za koje mi svi kažu da su loptu već videli iza mojih leđa. Drago mi je da smo se nakon prvih deset minuta igre odlično branili, to je zasluga cele ekipe, ne samo moja. Sigurno ću iz ovog meča imati šta da naučim, a neke intervencije će mi mnogo značiti za samopouzdanje.

Sledeći ispit za mladog golmana zakazan je u nedelju kada Crvena zvezda dočekuje Javor.

— Utakmice kao ova sa Vojvodinom, veliki prokreti, uvek podižu samopouzdanje ekipe. Vidim i po svojim saigračima, svi smo srećni što smo dokazali da imamo čvrst karakter i da nikada ne odustajemo. Očekujem da ćemo nastaviti u istom ritmu. Verujemo u sebe i jedva čekamo naredni meč — rekao je Manojlović.

 

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

Скочи на траку са алаткама