Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezdina serija se nastavlja

Izvor: Zvanični sajt KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde zabeležile su i šestu uzastopnu pobedu. U „Basket sitiju“ savladana je ekipa Vršca 79-69 (19-23, 19-15, 19-15, 22-16). Najefikasnija je bila Snežana Bogićević sa 26 poena.

dsc_0087

Nastavak pobedničke serije Crvene zvezde u okviru 18.kola Ženske košarkaške lige Srbije. Izabranice Dragana Vukovića revanširale su se Vrščankama za poraz u prvom delu šampionata.

Nakon početnog ispitivanja snaga, obe su ekipe su imale dve serije za prednost, ali je ekipa Vršca prvi period rešila u svoju korist novom serijom 9-0, preko trija Mitov-Mandić-Mršić. 19-23. Upravo je preko poena Mandićeve sa penala, Vršac došao do najveće prednosti (22-28), u uvodnim minuta druge četvrtine. Zvezda je odgovorila sa dve brze serije po 6-0 i došla do prednosti, a na odmor se otišlo egal rezultatom 38-38, poenima Mine Đorđević.

Mandić je trojkom otorila drugo poluvreme, a crveno-bele sa nove dve serije prelomile utakmicu u svoju korist. Vršac je uspeo do kraja četvrtine da se rezultatski održava u igri, ali na startu četvrtog dela Bogićević i Đorđević su otklonile sve sumnje oko pobednika susreta u „Basket sitiju“. Tokom poslednjih 10 minuta, Crvena zvezda je održavala 10 poena prednosti, a maksimalna prednost crveno-belih bila 13 poena (72-59).

Snežana Bogićević ponovo najefikasnija, novi dvocifreni učinak- 26 poena. Novi dabl-dabl učinak Mine Đorđević (19 poena 11 skokova). U redovima Vršca, 19 poena Mitov, 16 koševa Mandić.

Za Crvenu zvezdu nije nastupila Jelena Ćirić, a debitovala je Jelena Jovanović. Crveno-bele u sredu dočekuju bugarski Beroe, u 5.kolu Superlige. A narednog vikenda gostuju u Šapcu, u nastavku ŽKLS.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 8 (3ukl), Tešić, Zukanović, Prlja 10 (3sk 4as 2ukl), Bogićević 26 (4sk 2as 2ukl), A.Katanić 4 (4sk 4as 3ukl), Naumčev 4 (3sk 2ukl), Bojović 3 (5sk 2as), Čubra, Đorđević 19 (11sk), Jovanović (1as 1ukl), Mišeljić 5 (3sk 2as). Trener: Dragan Vuković.