Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Odbojkašice Zvezde slavile i u Subotici

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su i šesti uzastopni trijumf u Superligi Srbije. Crveno-bele su ovoga puta bile bolje od Spartaka u Subotici rezultatom 1:3, po setovima 20:25, 25:22, 21:25, 17:25, u 14. kolu domaćeg šampionata.

Domaće su dobro otvorile meč i povele sa 9:5, pa 11:6. Izabranice Mirjane Musulin su imale odgovor i pri rezultatu 14:10 za Spartak vezale su pet poena i preokrenule rezultat. Novu seriju Zvezda je napravila na servis kapitena Nikoline Lukić, a rezultat je bio 16:20. Crveno-bele su došle i do vođstva od 17:23 i mirno su privele set kraju – 20:25.

Crveno-bele su nastavile da igraju u odličnom ritmu na početku drugog perioda igre. Greškama domaćih i blokovima Tamare Radmilović i Nikoline Lukić došle do prednosti od 1:5. Brzo su se probudile domaće i preko Katarine Jović, koja je servirala tri asa, izjednačile rezultat. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Spartak je uspeo da se odlepi vezavši četiri poena za vođstvo od 20:16. Crvena zvezda je prišla na 23:21, ali nije usela da preokrene rezultat, pa su domaće izjednačile – 25:22.

Početak trećeg seta obeležili su sjajni servisi Bojane Milenković i Tamare Radmilović, a naša ekipa je imala vođstvo od 3:6. Odbojkašice Spartaka su uspele da izjednače, a serijom od 1:5, Zvezda je povela sa 9:14. Međutim, ponovo su domaće došle do izjednačenja, a novo opipljivije vođstvo Zvezdine dame su uspele da ostvare tek u završnici kada su poenima Bojane Milenković i Katarine Đurić stigle do 19:23. To je bilo dovoljno da naš tim ponovo dođe do vođstva u setovima – 21:25.

Tri asa Nikoline Lukić i pet poena u nizu dovele su crveno-bele do prednosti od 5:10 u četvrtom setu. Spartak je postepeno uspeo da smanji vođstvo i zaostatak na svega jedan poen 13:14, ali je usledio odgovor naših odbojkašica sa četiri uzastopna poena. Milka Stijepić je servirala (dva asa) kada je Crvena zvezda vezala još četiri poena za 14:22 i rešila pitanje pobednika. Rutinski su crveno-bele privele meč kraju i slavile sa 17:25.

Narednog vikenda je na programu 15. kolo Superlige kada Crvena zvezda dočekuje ekipu Futoga.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 1:3 (20:25, 25:22, 21:25, 17:25)
Subotica – Dvorana: HS Dudova šuma. Sudije: Mirko Janković i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 97 minuta.
SPARTAK: Jović 20, Čičić 1, Rajlić 13, Cvetičanin 8, Marić, Vučković 9, Prolić, Jegdić (libero), Dabić 4, Živanović 4. Nisu igrale: Ilić i Batinić. Trener: Radovan Dabić.
CRVENA ZVEZDA: Sekulić 2, Čanak 12, Đurić 4, Vukomanović (libero), Radmilović 9, Đorđević, Milenković 16, Bukilić 1, Stijepić 12, Lukić 20. Nisu igrale: Vidojević i Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.