Одбојка Одбојка/Вести Одбојкаши

Crveno-beli poveli, pa izgubili u Nemačkoj

Izvor: SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u prvom meču osmine finala Kupa CEV pošto su na gostovanju u Ruselshajmu izgubili od Volejs Rajnmajna rezultatom 3:1, po setovima 23:25, 25:13, 25:16, 25:18.

Domaći tim je odlično počeo meč. Na prvom tehničkom tajm autu vodio je sa 8:4, a ubrzo su crveno-beli gubili sa 14:6. Naši odbojkaši se nisu predavali, osvojili su narednih osam poena i izjednačili rezultat. Ušlo se u egal završnicu u kojoj se Zvezda bolje snašla i povela sa 23:25.

Slično kao i u prvom periodu igre, Rajnmajn je stekao ubedljivu prednost do drugog tehničkog tajm auta (16:8). Međutim, ovoga puta je izostao odgovor crveno-belih. Nemci su sigurnom igrom postepeno povećavali svoju prednost da bi na kraju izjednačili sa ubedljivih 25:13.

I u trećem periodu igre Crvena zvezda je do polovine seta već imala veliki zaostatak za rivalom. Bilo je 16:10 za domaće koji nisu dozvolili Beograđanima ni da pomisle na povratak u igru. Došli su do dvocifrene prednosti (21:11) i rutinski priveli set kraju za vođstvo od 2:1 – 25:16.

Odbojkaši Zvezde su u četvrtom setu pokušavali da održe korak sa raspoloženim Nemcima koji su vodili sa 8:6, potom i 16:12. Vezali su naši odbojkaši dva poena, ali su domaći odgovorili sa tri poena u nizu i praktično rešili meč. Na kraju su slavili sa 25:18.

Revanš meč je na programu u utorak 14. februara u 19 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

VOLEJS RAJNMAJN – CRVENA ZVEZDA 3:1(23:25, 25:13, 25:16, 25:18)
Ruselshajm – Sportska hala. Gledalaca: 774. Sudije: Anhel Romero Martinez (Španija) i Jael Dotan (Izrael). Trajanje meča: 97 minuta.
RAJNMAJN: Ringsajs (libero), Tuli, Bauer 12, Aćiobanitei 15, Hopt, Rajhert 21, Krik 12, Dines 14, Cimerman 4. Nisu igrali: Ešer, Volf. Trener: Mihael Varm.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić, Jevtić (libero), Gmitrović 11, Mašulović 5, Milutinović 10, Stojsavljević 16, Blagojević 10, Veljović 3. Nisu igrali: Samardžić, Petrović. Trener: Dragan Kobiljski.