Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Šabac savladao Zvezdu i prestigao crveno-bele

U derbiju osmog kola Regionalne A2 lige i duelu dve srpske ekipe, vaterpolisti Šapca pobedili su Crvenu zvezdu i tako prestigli crveno-bele na tabeli. Posle osam odigranih mečeva POŠK i Primorac imaju po 21 bod, Šabac 18, a Zvezda 15.

VK Šabac

Šapčani su prepustili Beograđanima ulogu favorita, ali su u važan meč ušli vrlo motivisano. To se odrazilo i na rezultat, pa su domaći sredinom prvog perioda vodili 3:0, a na kraju prve četvrtine 4:1.

Crveno-beli su se trgli u nastavku, a posle nekoliko odbrana Darka Aleksića zaostatak je iz peterca smanjio Veljko Tankosić. Obe ekipe su do odmora imale još po nekoliko prilika, ali je na poluvremenu rezultat bio 4:2.

Šabac – Crvena zvezda 8:7 (4:1, 0:1, 0:2, 4:3)

Gradski bazen. Sudije: Ragač, Milović. Igrač više: Šabac 6 (3), Crvena zvezda 8 (3). Peterci: Šabac 3 (2), Crvena zvezda 1 (1)

ŠABAC: Aleksić, Eraković, Marković 2, Petković 1, Budurin 1, Lazarević, Car, Panajotović, Bogičević, Tenžera 1, Manić 1, Cvetković, Miljević, Ukumanov 2. Trener: Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 2, Jović, Ivošević, Šuberić, Ilić 1, Bjelić 1, Ljubenović 1, Nikolov, Ćorić 1, Drašković, Peković 1, Todorovski, Bursać.