Ватерполо Ватерполо/Вести

Zvezda sigurna u Kotoru, Šabac bolji od lidera

Izvor: vaterpolovesti.com

Vaterpolisti Crvene zvezde i Šapca ostvarili su pobede na početku 2017. godine. Crveno-beli su lako stigli do pobede u Kotoru, gde su savladali Kataro rezultatom 14:11, dok je Šabac napravio iznenađenje kola, pošto su trijumfovali protiv prvoplasiranog POŠK-a rezultatom 8:7. U sedmom kolu Primorac je bio ubedljiv protiv Zadra sa 15:7, a Solaris je stigao do prvih bodova pobedom nad Medveščakom 10:7.

Poveli su crveno-beli 2:0 golovima Dragana Draškovića i do samog kraja prvog poluvremena su održavali gol do dva prednosti. U završnici drugog perioda Veljko Tasnkosić je povisio na 9:6, pa su gosti iz Beograda u drugi deo utakmice ušli sa „+3“. Kotorani su odmah prišli na dva gola minusa, ali posle nekoliko minuta bez golova, crveno-beli su serijom 3:0 obezbedili tri boda. Kod pobednika su prednjačili Đorđe Bijelić, Nikola Nikolov i Dragan Drašković, sa po tri gola, dok je kod domaćih najefikasniji bio Dušan Milaš sa pogotkom više.

U veoma zanimljivom susretu u Šapcu, domaći su savladali lidera i tako ostali u trci za prva dva mesta, pošto sada, zajedno sa Zvezdom, zaostaju samo tri boda za ekipama POŠK-a i Primorca, koji imaju po tri boda više. Šabac je poveo 2:0, ali su Splićani brzo stigli do izjednačenja i u nastavku je bilo neizvesno, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Sredinom treće četvrtine srpski klub je ponovo imao dva gola viška, koja je održavao do tri minuta pre kraja. Tada su gosti postigli gol za konačnih 8:7 i bodovi su ostali u Šapcu. Najraspoloženiji su bili Nemanja Budurin i Rustam Ukumanov, odnosno Luka Vukić i Aljoša Kunac, sa po dva gola.