Zvezda ne posustaje

Autor: CZBG, Stefan N.

Crveno-beli nastavljaju da dominiraju ex-Yu prostorima…

Image may contain: 2 people, people playing sports

Crvena zvezda je u Sremskoj Mitrovici došla do 17-e pobede, u isto toliko utakmica. Rezultat je na kraju utakmice bio 81:69 (20:21, 23:11, 14:17, 10:18, 14:2). Viđena je utakmica sporijeg tempa, pogotovo u drugom poluvremenu.

Nakon lošeg početka, i serije Mege 5:0, Crvena zvezda pravi seriju 9:0. Mega uspeva da se konsoliduje, i sredinom prvog kvartala rezultat je 13:13. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 21:20 za Megu, a za Zvezdu su se upisivali samo njeni Amerikanci. Odnosno Tompson 4 poena, a Volters 3.

Otvaranje druge četvrtine pripalo je Dionu Tompsonu, zbog čega je Dejan Milojević morao da traži tajmaut pri rezutatu 26:24 za izabranike Dejana Radonjića. Sredinom četvrtine, Crvena zvezda prvi put dolazi do dvocifrene prednosti koševima Stefana Jovića – 34:24. Na kraju poluvremena, rezultat je glasio 43:32 u korist Zvezde.

Najefikasniji nakon prvih 20 minuta u redovima Crvene zvezde bili su: Tompson sa 10, Bjelica sa 8 i Jović sa 6 poena.

Enegretski crveno-beli slabije ulaze u drugo poluvreme i Mega se vraća na -4 (44:48). Nemački košarkaš smanjuje i na -1 (49:50), te je Dejan Radonjić prinuđen da traži prvi tajmaut. Tokom treće četvrtine, viđeno je dosta nervoze. Crvena zvezda je dobila dve tehničke. Na kraju kvartala, rezultat je bio 57:49 u korist crveno-belih. Zvezda je četvrtinu završila serijom 7:0.

Tokom poslednje četvrtine igralo se u sporijem tempu. Praktično koš za koš. Mega je ušla u neizvesnu završnicu i sa linije penala, uspela da izbori produžetak – 67:67.

U produžetku je viđena jednosmerna ulica. Mega Leks je postigla samo dva poena za 5 minuta. Crveno-beli su dolazili lako do poena kroz jaku odbranu. Na kraju je rezultat bio i ubedljiv – 81:69.

Crvena zvezda: Volters 3 (5as), Tompson 10 (5sk), Dangubić 4, Mitrović 1 (6sk), Lazić 5 (8sk, 5 u. lopti), Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10 (11as), Kuzmić 16 (9sk), Bjelica 12. Trener: Dejan Radonjić