Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Poraz Crvene zvezde u Belgiji

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde poraženi su u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV od ekipe Topvolej Kalant u Antverpu (Belgija) rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:23, 25:22.

Crveno-beli su dobro ušli u meč, poveli sa 1:4, ali su domaći vrlo brzo izjednačili. Bilo je 6:7 za naš tim kada je Antverpen vezao šest poena i preokrenuo na 12:7. Zvezda je smanjila na 14:12, a domaći su ponovo uzvratili – 18:13. Zvezda je u završnici prišla na samo poen zaostatka (22:21). Domaći su potom vezali dva poena, stigli do tri set lopte, treću iskoristili i poveli sa 25:23.

Slično kao u prethodnom delu igre, Crvena zvezda je i na početku drugog setu imala prednost od 5:7. Serijom od 7:1, Belgijanci su preokrenuli na 12:8. Crveno-beli su uspeli da izjednače na 13:13, a potom su ponovo poveli (16:17). Imala je naša ekipa i dva poena viška (17:19), međutim, domaći su odmah izjednačili, a onda i poveli sa 22:20. Crvena zvezda je izjednačila i set uvela u neizvesnu završnicu koju su odbojkaši iz Antverpa rešili u svoju korist sa dva vezana poena – 25:23.

Za razliku od prethodna dva seta u trećem periodu igre Belgijanci su potpuno imali kontrolu nad rezultatom. Poveli su sa 7:3, a Zvezda je zapretila tek nakon drugog tehničkog tajm auta kada je smanjila na 16:15. Sa četiri uzastopna poena domaći su ponovo stekli ubedljivu prednost koju su sačuvali do samog kraja i trijumfovali sa 25:22.

Revanš meč je na programu u sredu 18. januara od 19 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

U slučaju trijumfa, Crvena zvezda će u osmini finala igrati protiv pobednika dvomeča Mladost Brčko (BIH) – Volejs Rajnmajn (GER).

TOPVOLEJ KALANT – CRVENA ZVEZDA 3:0(25:23, 25:23, 25:22)
Antverp – Sportska dvorana “Deurne”. Gledalaca: 900. Sudije: Ajata (Turska) i Šaino (Izrael). Trajanje meča: 89 minuta.
TOPVOLEJ: Deroj (libero), Hujsegoms 3, Aremark 3, Krastins 9, Tobal 3, Koks 27, Daglas-Pauel 11. Nisu igrali: De Vris, Van Hejste, Sinkonen. Trener: Alen Darden.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petrović 3, Gmitrović 10, Mašulović, Milutinović 5, Nejić 3, Stojsavljević 6, Munćan 7, Blagojević 13, Veljović 2. Trener: Dragan Kobiljski.