Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Poraz Zvezdinih odbojkašica

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz u 8. kolu Superlige Srbije, na svom parketu, od Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 1:3, po setovima 23:25, 25:18, 17:25, 19:25.

Zvezdine dame su odlično počele. Sjajno je servirala Kristina Đurić, a blokovima Bojane Milenković i Jelene Trnić Zvezda je povela sa 5:0. Ipak, gošće su brzo stigle na samo dva poena zaostatka (6:4), a kasnije i na samo korak od izjednačenja (11:10). Crveno-bele su ponovo zablistale. Milka Stijepić i Bojana Milenković su vodile naš tim do 16:11, a nedugo zatim Milenkovićeva je sa dva asa donela našem timu vođstvo od 19:12. Pet poena u nizu Jedinstva na servis Jelene Oluić neutralisali su prednost ekipe Mirjane Musulin (20:19). Usledila je vrlo neizvesna završnica u kojoj su se bolje snašle gošće koje su povele sa 23:25.

Početak drugog seta pripao je gošćama, ali su crveno-bele bile skoncentrisane i rezultat je došao. Povele su sa 10:7, a potom i 12:8. Međutim, Pazovčanke su izjednačile sa četiri poena u nizu, ali je Zvezda imala odgovor. Preko Lukićeve i Čanak, ali i greškama odbojkašica Jedinstva naš tim je poveo sa 20:15. Servirala je Kristina Đurić kada su crveno-bele stigle do sedam meč lopti. Drugu su iskoristile i izjednačile – 25:17.

Gošće su u trećem setu bile mnogo bolje. Došle su do prednosti od 6:12, ali se naše odbojkašice nisu predavale. Vezale su tri poena, ali je Jedinstvo ponovo, na servis Nine Jakić, došlo do ubedljivog vođstva (10:17). Crvena zvezda više nije mogla da sustigne veliki zaostatak, pa su gošće ponovo došle do vođstva – 17:25.

Jedinstvo je nastavilo sa odličnom igrom i u četvrtom setu. Vodile su gošće sa 4:10, potom i 6:15. Pokušavale je Mirjana Musulin tajm autom i izmenama na poziciji tehničara (Đorđević umesto Đurić) i korektora (Bukilić umesto Stijepić), ali je rezultat izostao. Zvezda je uspela da smanji na 11:17, vrlo brzo i 15:20, ali više od toga nije mogla. Pazovčanke su na kraju slavile sa 19:25.

Crvena zvezda posle osam odigranih kola ima po četiri poebde i poraza. Naredne nedelje, u 9. kolu, gostuje MD Zrenjaninu.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 1:3(23:25, 25:18, 17:25, 19:25)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 120. Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 98 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 10, Sekulić, Čanak 10, Đurić 5, Vukomanović (libero), Đorđević 2, Milenković 16, Bukilić 2, Stijepić 9, Lukić 12. Nisu igrale: Jejić i Radmilović. Trener: Mirjana Musulin.
JEDINSTVO: Vujinović 1, Jakić 12, Mrdak 5, Antanasijević 2, Petrov (libero), Oluić 11, Vulin 15, Kaličanin 3, Škorić, Sakradžija 23. Nisu igrale: Mirosavljević i Radišić. Trener: Jovo Caković.