Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Trijumf i u Požegi!

Izvor: Zvanični sajt RK Crvena zvezda

Crvena zvezda je savladala Slogu u Požegi, u okviru 11.kola Superlige, 32:29! Najefikasniji je bio Ivan Mošić sa 8 golova.

Crveno-beli trijumfalno kroz Požegu! U duelu dve najefikasnije ekipe Superlige, četa Nenada Peruničića nanela je Slogi prvi poraz u Požegi, koja je prva došla do prednosti, nakon početne rezultatske klackalice. Do 12.minuta su vodili domaći kada je usledio preokret, Zvezdina serija 4:0 za prednost, a od 20.minuta i potpuna kontrola nad rezultatom do kraja meča.

Na startu drugog poluvremena crveno-beli su odmah krenuli silovito, nametnuli svoj ritam i došli do pet golova prednosti. Raspucao se Ivan Mošić, za koga nije bilo rešenja, pa je Zvezda već pre kraja osigurala trijumf. Konačan rezultat je postavio Milošević, posle golova Dejana Babića i Pavlovića.

Ivan Mošić je predvodio strelce sa 8 golova, najefikasniji na meču. Mladen Šotić je postigao 5, kapiten Dejan Babić 4 gola. U redovima Sloge najefikasniji je bio Krsmančić sa 6 golova.

Crvena zvezda je zadržala prvo mesto na tabeli devetim trijumfom u sezoni, sa 19 bodova, posle prvog kruga takmičenja. U narednom kolu, sledi gostovanje u Kostolcu, Rudaru.

SLOGA – CRVENA ZVEZDA 29:32 (13:16)
Požega, Sportska hala. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marić (Pančevo), Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Sloga 6 (4), Crvena zvezda 2 (1). Isključenja: Sloga 8, Crvena zvezda 14 minuta.
SLOGA: Stevanović, Vokši 4, Krsmančić 6, Gemaljević, Knežević 3, Jestrović, Pavlović 4, Spasić 5, Jaćimović 1, Janićijević 1, Gojković 5, Vladisavljević, Stojčić, Milićević, Dimitrijević, Damjanović.
CRVENA ZVEZDA: Šotić 5, Pavlović 3, Mošić 8, Ćorović, Prodanović 2, Andrejević, Gačević, Ljubojević 2, Ljubenović, Šćepanović, Zlatanović, Matičić 3, D. Babić 4, Kljajić 3, Leovac, A. Babić 2.