Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli pružili snažan otpor u Talinu

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde pretrpeli su minimalni poraz u prvoj utakmici 2. kola CEV Lige šampiona. Selver je u Talinu pobedio Crvenu zvezdu sa 3:2, po setovima 25:21, 25:21, 17:25, 20:25 i 19:17, posle 133 minuta igre.

Poveli su domaći 2:0, jer je osnovna dijagonala Dolgopolov – Vilijams, sjajno funkcionisala.

Pridružio im se i mladi Estonac Orav, pa je Selver završnice prvog i drugog seta odigrao znatno kvalitetnije. U prvom, bilo je 21:20 za Zvezdu, na kraju 25:21 za Estonce, a u drugom od 20:20 do 25:21.

Početkom trećeg seta, domaćin se malo opustio, što su uporni crveno-beli znali da kazne.

Razigrao se Blagojević, dobio podršku Stojsavljevića i Milutinovića, pa je Zvezda već na drugom tehničkom tajm-autu (16:8), obezbedila prvi set.

U četvrtom, zablistao je Nikola Veljović, koji je na početku do ludila doveo reprezentativnog primača domaćih, Karlija Alika, a do kraja ovog seta, Zvezda je uspela da sačuva visoku prednost (19:12), iako su domaći zapretili, na 19:16.

Peti set je doneo pravu dramu i veliki preokret u režiji domaćeg tima. Vodili su Beograđani 11:6, sve je funkcionisalo u igri pulena Dragana Kobiljskog, a onda je zatajio napad. Blagojević je doneo tračak nade na 12:9, međutim, bilo je primetno da su domaći u naletu.

Poveo je Selver 13:12, a Zvezda nije iskoristila prvu meč loptu, jer je Škrbić odservirao u aut.

U nastavku su meč lopte imali samo domaći, a četvrtu je u veliku pobedu pretvorio Oliver Orav.

Revanš utkamica će se odigrati u nedelju, 6. novembra u Beogradu, u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici od 20 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 4.

Ukoliko eliminiše Estonce, Crvena zvezda će u 3. kolu igrati protiv turskog Arkasa iz Izmira. Prvi meč bi se igrao 16. novembra u Beogradu, a revanš 20. novembra u Izmiru.

Poražena ekipa iz 2. kola nastaviće takmičenje u Kupu CEV 2017.

SELVER TALIN – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:21, 25:21, 17:25, 20:25, 19:17)
Talin – Dvorana: Audentis. Gledalaca: 1,000. Sudije: Salvis Kurtis (Letonija), Vladimir Olejnik (Rusija). Trajanje meča: 133 minuta.
SELVER TALIN: Tanila 8, Orav 23, Dolgopolov 3, Alik 2, Enemujst 12, Vilijams 32, Losnikov, Tame 1, Ranar, Hurt 2. Nisu igrali: Lip, Meles, Vanker, Oun. Trener: Rajner Vasiljev.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 8, Milutinović 10, Stojsavljević 12, Munćan 7, Blagojević 28, Veljović 6, Jevtić, Mašulović, Nejić, Samardžić. Nisu igrali: Petrović, Gmitrović. Trener: Dragan Kobiljski.