Рукомет Рукомет/Вести

ZVEZDA JE LIDER!

Izvor: SD Crvena zvezda

Crvena zvezda je savladala Spartak 27:23 u 3.kolu, u Šumicama i preuzela lidersku poziciju Superlige. Najefikasniji je bio Viktor Matičić sa 6 golova.

Ekipa Nenada Peruničića je odigrala veoma dobar meč. Spartak je otvorio golom utakmicu, prvi poveo, do sredine prvog dela je bial prisutna rezultatska klackalica, da bi zatim Zvezda došla do plus dva (10:8, 12:10), da bi Medić i Perović pogodili za konačnih 12:12 u prvom poluvremenu.

Odlična odbrana i sigurna realizacija su prelomili meč. Zvezda je serijom 5:0 u prvom delu drugog poluvremena stigla do najveće prednosti od šest golova razlike (19:13). Iskusni Milan Ćorović je uneo mirnoću u napadu, Andrejević je bio odličan u oba smera, pogađali su i Aleksandar Babić, Šotić i Mošić, Spartak nije imao rešenje za odličnu igru crveno-belih pa je doživeo prvi poraz ove sezone.

Zvezda je zabeležila drugu pobedu u Šumicama i preuzela lidersku poziciju upravo od današnjeg protivnika.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Viktor Matičić sa 6 pogodaka, koliko je i na drugoj strani postigao Veselin Jelić. Mladen Šotić i Ivan Mošić su postigli po 4 gola.

U narednom kolu, Crvena zvezda igra u Šapcu derbi srpskog rukometa protiv Metaloplastike, subota 18:30.

Crvena zvezda – Spartak 27:23 (12:12)

Beograd. Dvorana: Šumice. Gledalaca: 200. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Crvena zvezda 6 (6), Spartak 5 (5). Isključenja: Crvena zvezda 10, Spartak 10.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 4, Pavlović, Mošić 4, Ćorović 3, Prodanović 2, Andrejević 2, Gačević, Ljubenović, Zlatanović, Milutinović, Matičić 6 (6), D.Babić 1, Kljajić 2, Leovac, A.Babić 3. Trener: Nenad Peruničić.

SPARTAK: Kosović, Ristić, Peić Tukuljac, Đekić 3, Kojadinović, Perović 2, Potpara 2, Medić 1, Delibašić 1, Petrović, Radosavljević 2, Županjac 4, Jelić 6, Čupić, Rakocija 2, Abadžić. Trener: Siniša Laković.