Рукомет Рукомет/Извештаји

Nerešeno u Velikoj Plani

Izvor: zvanični sajt SD Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde remizirali su u Velikoj Plani, protiv domaće Morave (29:29) u 2.kolu Superlige. Najefikasniji u Zvezdi bio je Mladen Šotić sa 6 golova.

Nisu uspeli crveno-beli da dođu do druge pobede na startu sezone. Zvezda je imala rezultat u jednom periodu, koji nije sačuvala. Morava je prva napravila prednost od dva gola na samom početku, Zvezda stigla, ali su uspeli domaćini da povrate razliku serijom 4:0 preko Marjanovića i kapitena Rakića, koji je bio najefikasniji na meču. Rezultatska klackalica preokreta se igrala do kraja prvog poluvremena, Zvezda je stizala minus, ali je Rakić postavio 16:14 pred odmor.

Zanimljivo je da je Zvezdin golman Ljubenović zaradio isključenje u 13.minutu.

U drugom delu, izabranici Nenada Peruničića su uspeli totalno da preokrenu rezultat do sredine drugog poluvremena, poveli sa 20:23 u 46.minutu, serijom 4:0 preko razigranih krila Kljajića i Šotića, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost. Zvezda je dugo vodila, Morava se do kraja rezultatski totalno vratila u meč, zatim i preokrenula novom serijom, a u poslednjem minutu Zvezdi bod donosi kapiten Dejan Babić.

U Zvezdinim redovima, Šotić sa 6 golova najefikasniji. Ćorović i Matičić su postigli po 5. U Moravi, kapiten Rakić jesa 8 golova najefikasniji na meču.

U narednom kolu, u Šumice, stiže Spartak Vojput, za sada lider šampionata i jedini tim sa dve pobede.

Morava – Crvena zvezda 29:29 (16:14)

Velika Plana. Dvorana: TSC „Velika Plana“. Gledalaca: 300. Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica), Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Morava 4 (3), Crvena zvezda 6 (5). Isključenja: Morava 8, Crvena zvezda 8.

MORAVA: Jelić, Trpković, Rakić 8, Spasić, Jokić 3, Rajić, Krstić, Bugarinović 6, Antić, Minić, Lazović, Matić, Marjanović 3, Bojković 1, Avramović 6, Mihajlović 2. Trener: Kosta Dugandžić.

CRVENA ZVEZDA: Ljubenović, Šotić 6, Pavlović, Mošić, Ćorović 5, Prodanović 2, Andrejević 1, Gačević, Šćepanović 1, Zlatanović, Milutinović, Matičić 5 (5), D.Babić 2, Kljajić 4, Leovac, A.Babić 3. Trener: Nenad Peruničić.