Кошарка Кошарка/Вести

Cirbes: Ja sam taj koji treba da kaže hvala!

Autor: CZBG, Milan P.

Majk Cirbes i Kvinsi Miler i zvanično su predstavljeni kao novi igrači Makabija iz Tel Aviva. Doskorašnji ljubimci navijača kluba sa Malog Kalemegdana potpisali su ugovore na dve sezone i postali prva pojačanja ”ponosa Izraela”. Makabi je na taj način započeo stvaranje tima za velike domete, čiji će cilj biti da izraelskog košarkaškog giganta vrati u sam vrh evropske košarke.

Jedan od najzaslužnijih igrača za uspehe našeg kluba u protekle dve sezone je Majk Cirbes. On je sa Crvenom zvezdom osvojio praktično sve što se osvojiti moglo. Dva puta je bio šampion ABA lige, isto toliko titula ima i u KLS, dok je trofej Kupa Radivoja Koraća podigao jednom. Simpatični Švaba došao je iz nemačkog Bamberga kao relativno anoniman igrač. Niko od pristalica crveno-belih nije tada ni sanjao koliko će dubok trag ovaj momak ostaviti u Crvenoj zvezdi. Već na prvim utakmicama moglo se videti o kakvom se sportisti i čoveku radi. Kod Cirbesa je  viđena fanatična posvećenost košarkaškim zadacima, maksimalno se trudeći da iskoristi svaki sekund na terenu. To dodatno dobija na značaju imajući u vidu da je Majk u svojoj prvoj sezoni bio projektovan kao zamena Bobanu Marjanoviću. Iako nije bilo ni malo lako biti rezerva tada najdominantnijem evropskom centru, Cirbes je tokom sezone napredovao i na kraju bio jedan od ključnih igrača kada su se lomila koplja oko trofeja u regionalnom i domaćem šampionatu. Uprkos finansijski unosnijoj ponudi minhenskog Bajerna, Cirbes je odlučio da provede još godinu dana u crveno-belom dresu. Minule sezone od starta se nametnuo kao prvi centar tima. Naročito se istakao u Evroligi, zabeleživši zaista izvanredne partije. Kao njegove najbolje utakmice treba izdvojiti mečeve protiv Reala i Himkija na domaćem parketu.

Posebnu pažnju zavređuje odnos ovog momka prema navijačima Crvene zvezde. Konstantno je isticao koliko mu prija podrška pristalica crveno-belih. Izlazio je u susret navijačima kada god je mogao i to zaista zaslužuje ogroman respekt. Ni na svom odlasku iz Zvezde nije propustio priliku da još jednom naglasi koliko je zahvalan svemu što mu je naš klub pružio. On se obratio navijačima preko svog instagram profila.

”Dve godine sam igrao za Zvezdu. Imao sam mnogo poštovanja prema klubu posle prvog odlaska u inostranstvo, ali se to pretvorilo u najbolje godine moje karijere! Nisam samo dobio novo samopouzdanje na terenu, ljudi su mi poželeli dobrodošlicu i tretirali su me onako kako se samo poželeti može. Napravio sam mnogo prijateljstava za ceo život i neki ljudi su mi sada postala braća! Ne želim da budem previše emotivan i govorim o drugim stvarima osim o košarci, ali i oko toga mi je Beograd mnogo pomogao.. Nikada neću zaboraviti dve godine, Beograd i Zvezda će uvek biti deo mene. Mnogo puta su mi navijači pozdravili sa ‘danke’, ali jedini koji može da kaže ‘danke’ sam ja. DANKE! Posle osvajanja skoro svega sa Zvezdom, odlučio sam da napravim novi korak i izazov u karijeri. Izuzetno sam ponosan što ću biti deo žute porodice Makabija iz Tel Aviva. Hajde da zajedničkim radom vratimo ovaj veliki klub gde mu je mesto!”

Majk, hvala ti za sve! 

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

Скочи на траку са алаткама