Još jedna pobeda i titula…

Autor: CZBG

Sjajno veče za sve one kojima su crveno-bele boje u srcima ZVEZDA JE NOVI (STARI) ŠAMPION!!!

U 4. utakmici finalne serije plej ofa, izabranici Dejana Radonjića savladali su i Partizan i sudije, rezultatom 70:65 (18:22, 23:17, 15:9, 14:17) i tako sa ukupnih 3:1 u seriji osvojila titulu prvaka Srbije.

Nije utakmica sjajno krenula za naše momke. Partizan je tokom cele prve četvrtine imao prednost. Pored svega toga najviše je brinulo loše izdanje jednog od ključnih igrača, Kvinsija Milera, koji je i na ovoj utakmici (kao i na prethodne dve) bio nekako van ritma.

Ipak, naši momci uspevaju, pre svega preko Tarensa Kinzija i Stefana Jovića, da se vrate u meč i da preokrenu rezultat i na poluvreme odu sa prednošću od 2 poena (41:39).

Treći period igre donosi veliki pritisak na obe strane i veoma neefikasnu četvrtinu. Ipak, i pored povrede Jovića, crveno-beli ne gube glavu i uz odlične role Cirbesa, Simonovića i Micića povećavaju prednost, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa prednošću od 8 poena (56:48).

Poslednja četvrtina donosi odličan početak naše ekipe, koja trojkom Simonovića dolazi da 11 poena prednosti (63:52). Ipak, Vilson smanjuje na 61:85 i ulazi se u veoma neizvesnu završnicu. Murič pogađa oba slobodna bacanja i dodatno smanjuje Zvezdinu prednost na 63:65, ali to je bilo sve što je Partizan uspeo da uradi.

I pored svesrdne pomoći sudija, koje su i te kakobile naklonjene domaćinu, igrači Crvene zvezde, na čelu sa trenerom Dejanom Radonjićem nisu dopustili domaćinu da se vrati u meč, nego su sigurnom igrom u samoj završnici priveli meč kraju i osvojili drugu uzastopnu titulu.

Nastalo je veliko slavlje igrača i navijača, koji su bili velika podrška našim momcima večeras.

ZVEZDA JE ŠAMPION!!!

PARTIZAN: Veličković 19 (6sk), Vilson 13, Džons 12 (3sk, 2as), Vilijams 5 (4sk, 3izg), Milutinović 4 (3sk, 2ukr), Vitkovac 4 (4sk), Murić 4, Aranitović 3 (4izg), Vrabac 1 (3izg), Marinković.

CRVENA ZVEZDA: Cirbes 15 (7sk), Simonović 15 (6sk), Kinzi 15 (4sk, 3ukr), Mitrović 10 (4sk, 2as, 2ukr), Micić 5 (3as), Miler 4, Jović 3 (4as), Dangubić 3 (3sk), Lazić, Gudurić.