Juniori poraženi u dramatičnoj završnici

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom poražena je u finalnom susretu “Roda juniorske lige” Srbije od ekipe Partizan NIS rezultatom 48:51 ( 13:11, 8:15, 17:15, 10:10)
Izabranici Aleksandra Glišića nisu ličili na sebe u današnjem meču za titulu, pa su nakon izuzetnih uspeha ove sezone i plasmana u finale juniorskog Fajnal fora u Berlinu, poraženi od Partizan NIS-a u dvorani “Ranko Žeravica” rezultatom 48:51 ( 13:11, 8:15, 17:15, 10:10). Pred oko 600 gledalaca, najefikasniji kod crveno-belih bili su Radanov sa 19 poena i Ćorović sa 9, dok je Simanić upisao 8 uz 9sk i 5 blokada. U ekipi Partizana, Marinković je ubacio 20 poena.
Tvrd početak meča sa dobrim odbranama obe ekipe i samo 6:5 u korist Zvezde za 6 minuta igre. Sumornu prvu deonicu prekinuo je monstruoznim zakucavanjem uz faul kapiten Ćorović preko Vanje Marinkovića. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 13:11 u korist Zvezde. Zonska odbrana crveno-belima nije donela mnogo toga, pa je Partizan posle dužeg vremena ponovo vodio 17:15. Zatvorio je reket Boriša Simanić sa nekoliko efektnih blokada ali je nedostajala svežina u napadu pored jedino raspolozenog Ćorovića pa su košarkaši Partizana na veliki odmor otišli sa prednošću 26:21.
Visokih 32:24 imao je Partizan sredinom treće deonice, ali su crveno beli brzom serijom prišli na 32:31. Ponovo je domaći tim serijom vratio visoku prednost, ali je Aleksa Radanov sjajnom rolom smanjio zaostatak pred početak poslednje četvrtine na minus 3, 41:38. Dugo su izabranici Aleksandra Glišića čekali na vođstvo i tek na isteku 35-og minuta posle koša uz faul Boriše Simanića te poena iz kontre Radanova, crveno beli su poveli 47:43. Ipak neizvesna završnica susreta pripala je košarkašima Partizana koji su iskoristili mnogobrojne promašaje košarkaša Zvezde i na kraju trijumfovali rezultatom 51:48.
Crvena zvezda Telekom: Rebić, Uskoković 4, Ćorović 9, Radaković, Ðorđević 2, Momirov 3, Ilić, Simanić8+9sk+5bl, Radanov 19, Radović 1, Vuković 2, Kovačević.