Laka pobeda u Pančevu 94:57

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Košarkaši Crvene zvezde Telekom zabeležili su novu pobedu u košarkaškoj Superligi Srbije, pošto su u Pančevu pobedii domaći Tamiš sa 94:57 (23:12,25:18,24:11,22:16). Jubilej Simonovića i gotovo identična pobeda kao u Beogradu.
Pred 1500 gledalaca u dvorani “Strelište” crveno-beli su došli lako do novih bodova, i to gotovo identičnim rezultatom kao i na startu Superlige, kada su slavili u Beogradu sa 94:54.
Najefikasniji u ekipi branioca trofeja u domaćoj ligi bio je Nikola Rebić sa 17 poena, pratio ga je kapiten Luka Mitrović sa 14 (većinu poena postigao je u prvom poluvremenu), dok je Marko Simonović, koji je u sredu uveče odigrao 200 meč u crveno-belom dresu, ubacio 15 poena. Kao što je trener crveno-belih Dejan Radonjić najavio pre meča, Terens Kinsi nije igrao u Pančevu zbog lakše povrede.
Pitanje pobednika u Pančevu nije se postavljalo od prvog minuta, crveno-beli su poveli sa 9-0, domaćin je pripretio i smanjio na 8-11, ali je od tog trenutka na parketu “Strelišta” postojao samo jedan tim. Posle prve deonice Crvena zvezda je imala 23-12, na poluvremenu je bilo 48-26, a do kraja meča trener crveno-belih Dejan Radonjić je ravnomerno rasporedjivao minutažu i ukazao šansu svim igračima.
Crvena zvezda Telekom:
Rebić 17,Dangubić 10, Mitrović 14, Lazić 6,Micić 4, Simonović 15 (šut za tri poena 9-5), Gudurić 4, Jović 0, Miler 10, Zirbes 6, Štimac 8.

Narednu utakmicu ekipa Crvene zvezde Telekom, koja vodi na tabeli sa skorom 4-0, igra u nedelju od 17 časova u Valjevu protiv ekipe Metalca.