Simanić vodio juniore do trijumfa!

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom nakon poraza od ekipe Lijetuvos Ritasana finalnom turniru “ANGT” u Berlinu, na pravi način je odgovorila ubedljivim trijumfom protiv domaćina, Albe, rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Crveno-bele je predvodio sjajni Simanić sa 25 poena
Odličan meč odigrali su izabranici Aleksandra Gašića i posle nešto slabijeg prvog poluvremena, u potpunosti dominirali u drugom i na kraju zasluženo slavili rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Pred nekoliko stotina gledalaca u “Sportforum” areni u Berlinu, najefikasniji u pobedničkom timu bili su Simanić sa 25 poena i 8 skokova, dok je Aleksa Radanov upisao 19. U poraženom timu, Zilka je postigao 22 poena.
Startna petorka: Ćorović, Simanić, Đorđević, Radović, Radanov.
Tvrd početak meča sa dosta prekida i dobre odbrane sa obe strane, donelo je mali broj poena u uvodnoj deonici meča. Uglavnom izjednačena igra u kojoj je Zvezdin vunderkid, Boriša Simanić, imao najzapažniju ulogu sa nekoliko dobrih prodora i asistencija. Nemački tim ipak je na isteku prvih deet minuta imao prednost 15:13. Poenima Radovića sa linije slobodnih bacanja, srpski tim je preša u minimalno vođstvo 20:19, ali je onda domaćin turnira napravio seriju 8:0 i primorao trenera Gašića na minut odmora. Usledio je ekspresan odgovor crveno-belih koji su serijom 7:0 prišli na poen zaostatka, da bi na početku poslednjeg minuta poluvremena, poenima Uskokovića, prešli u vođstvo 32:31. Posle prvih 20 minuta, Alba je imala minimalnu prednost 35:34.
Simanić i Radanov, duo koji predstavlja jedan od najtalentovanijih u Evropi, preuzeo je odgovornost kada je bilo najbitnije i posle 6 minuta nastavka, Zvezda je ponovo vodila 47:46. U sjajnom naletu su bili izabranici Aleksandra Gašića, Alba je ostala bez rešenja u trećoj četvrtini koju su crveno-beli okončali u svoju korist i imali prednost 57:50. Uspeo je nemački tim da se vrati rezultatski u meč za samo 3 minuta igre i priđe na posed zaostatka 59:57. Da meč ne uđe u tesnu završnicu pobrinuo se pomenuti dvojac i posle Simanićevog 18-og i Radanovljevih 14, košarkaši Zvezde su povećali prednost 65:57. Košarkaši Albe jednostavno nisu pronalazili način da zaustave uraganski nalet srpskog tima koji je ubrzo stekao do tada maksimalnih plus 20, 80:60. Neverovatnu partiju odigrao je Boriša Simanić upisavši na svoj konto 25 poena i 8 skokova za trijumf svog tima 85:68.
KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 4, Uskokovic 13+7sk+6as, Ćorović 9, Radaković, Ilić, Momirov, Gašić 1, Simanić 25+8sk, Radanov 19, Radović 11, Ðordević 3+9sk , Kovačević.
U poslednjem meču grupne faze, sutra od 13h, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju reprizu dva prethodna finala protiv Reala iz Madrida.