Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Zvezda povela u finalu protiv Vojvodine

Autor: CZBG

Nakon maratonskog i iscrpljujućeg  polufinalnog duela protiv Partizana, odbojkaši Crvene zvezde su morali brzo na finalni megdan novosadskoj Vojvodini.  Bez obzira na važnost utakmice i na umora koji su osećali nakon utakmica protiv Partizana, Zvezdini odbojkaši nisu dozvolili nikakvo iznenađenje u prvom finalnom susretu. Sigurnom i strpljivom igrom, kvalitet beogradskih crveno-belih je došao do izražaja i Zvezda je prvi susret dobila rezultatom 3:1.

Samo u drugom setu novosadski crveno-beli su uspeli da pruže ozbiljniji otpor i iskoriste pad u Zvezdinoj igri, te su taj set dobili rezultatom 20:25. Odmah nakon toga, u trećem i četvrtom setu, Zvezdini odbojkaši su se uozbiljli i ponovno vratili stvari na svoje mesto.

I ova serija (kao i polufinalna) igra se na tri pobede, a za vodstvo od 2:0 u seriji, Zvezdini odbojkaši imaće priliku već u ponedeljak, 25. aprila, na Banjici.

Crvena zvezda – Vojvodina 3:1 (25:19, 20:25, 25: 16, 25:19)

Foto galeriju sa ovog susreta možete da pogledate OVDE.