Одбојка Одбојка/Вести Одбојкаши

Crveno-beli poraženi posle velike borbe

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz posle velike borbe u četvrtom meču polufinalne serije Viner Štetiše Super lige od Partizana rezultatom 3:2, po setovima 24:26, 26:24, 26:24, 20:25, 18:16, pa će odluka o finalisti pasti u petom meču.

“Večiti rivali” su odigrali jedan od najneizvesnijih mečeva u poslednjih nekoliko godina. Teško je i opisati šta se sve dešavalo u četvrtom meču polufinala plej-ofa. Mogla je Crvena zvezda do treće pobede, imala je u taj-breku dve vezane meč lopte (14:12), ali ih nije iskoristila.

Crno-beli su tada serijom od tri poena preokrenuli (15:14) i stigli do prve meč lopte, propustili su potom još jednu, ali ne i treću za izjednačenje u seriji – 18:16.

Mnoštvo preokreta viđeno je od prvog seta. Tada je u završnici Partizan vodio sa 21:20, ali je čvršće nerve imala Crvena zvezda, pa se činilo da je tim Dragana Kobiljskog krenuo ka pobedi – 26:24.

U drugom periodu su crveno-beli propustili jednu od brojnih prilika da sebi znatno olakšaju posao. Vodila je Zvezda i sa 21:15, ali im to nije bilo dovoljno. Prerano opuštanje je Partizan predvođen Ivanom Kostićem znao da kazni i da preokrene za izjednačenje – 26:24.

Ništa novo ni u trećem setu, ponovo je završnica bila dramatična. Ovoga puta crveno-beli su vodili sa 16:14, ali je još jednom Partizan imao snage za preokret, pa je ponovo dobio set sa 26:24.

Najmanje uzbuđenja bilo je u četvrtom periodu, kad su izmene donele boljitak gostujućem timu. Ulazak Blagojevića i Munćana značio je novu energiju crveno-belima, koji su tada stigli do izjednačenja u setovima – 25:20.

A potom je usledila neverovatna završnica petog seta, u kojem je ovaj duel titana dostigao kulminaciju. Meč je bio zaista sjajan, ali vremena pred odlučujuću majstoricu je malo, pa će se pamtiti samo rezultat.

U Crvenoj zvezdi su prednjačili Nemanja Jakovljević sa 19, Dušan Stojsavljević sa 16, Aleksandar Gmitrović sa 13 i Aleksandar Okolić sa deset poena.

Rezultat u polufinalu je 2:2, a plasman u finale će obezbediti ekipa koja ostvari trijumf u petom odlučujućem meču koji se igra u ponedeljak 18. apirla od 18 časova u dvorani USC Voždovac na Banjici kada će domaćin biti Crvena zvezda. Prvi finalista plej-ofa je Vojvodina NS seme koja je u drugom polufinalu savladala Novi Pazar ukupnim rezultatom 3:1.

Partizan – Crvena zvezda 3:2 (24:26, 26:24, 26:24, 20:25, 18:16)
Dvorana: SC „Vizura“. Gledalaca: 250. Sudije: Aleksandar Petrović (Užice) i Vladimir Simonović (Kragujevac). Trajanje meča: 133 minuta. Rezultat u seriji: 2:2.
PARTIZAN: Buša 26, Pantić 16, Lopar 10, Kostić 11, Veličković 15, Polomac 7, Rajković (libero), Jokanović, Nedeljković, Žugić, Perišić. Trener: Vladimir Vasović.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 10, Gmitrović 13, Milutinović 6, Jakovljević 19, Stojsavljević 16, Buculjević 4, Jevtić (libero), Škrbić, Munćan 2, Đurđević, Blagojević 7, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.