Остали спортови СДЦЗ

Razigrana Zvezda ubedljiva u Novom Sadu

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

BRK Crvena zvezda je bila ubedljiva u prvoj utakmici 2. Kola Prvenstva Srbije i slavila protiv Vojvodine visokim rezultatom 96:12 (43:12).

Beograđani su brzom i organizovanom igrom došli do odličnog rezultata i bonus boda. BRK Crvena zveda je počela utakmicu furioznim tempom i već u 4. Minutu Aleksandar Mađanović je sjajnim prodorom postigao esej za vođstvo 5:0.

Samo par minuta kasnije, tačnije u 7. minutu sjajni Nikola Arsić postiže esej za 10:0. Nakon četiri minuta i Ivanović se upisuje u listu strelaca BRK Crvene zvezde sa postignutim esejom. Boris Martić je bio siguran u konverziji za 17:0. Neverovatan pritisak beogradskih crveno-belih od samog početka neutralisao je Dragan Đekić koji je posle odlične akcije postigao esej za Vojvodinu i smanjio rezultat na 17:5. Međutim već u 24. minutu nezaustavljivi Mađanović postiže novi esej za vođstvo 22:5. Sigurni Martić povisuje uspešnom transformacijom na 24:5. U 29. minutu Rajko Janković postiže esej za Vojvodinu, Rakita je siguran u transformaciji za 24:12. Do kraja poluvremena Zvezda se dodatno razigrala i esejima Arsića, Banduke i Kajana kao i uspešnim konverzijama Martića odlazi na odmor sa prednošću 43:12.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu kao u prvom. U 46. minutu utakmice Ivanović postiže svoj drugi esej na utakmici, dok samo četiri minuta kasnije esej postiže i Vitor Ljubičić. Martić nakon uspešne konverzije postavlja rezultat 55:12. Vojvodina u tim trenucima uspeva da uspostavi ravnotežu na terenu, što je trajalo do 60. Minuta kada Aleksandar Đorđević postiže esej. Do kraja utakmice viđeni su još eseji Arsića, Banduke, Mađanovića i Karatrajkovskog. Sudija Bukvić je odsvirao kraj utakmice pri rezultatu 96:12 za BRK Crvenu zvezdu. Beograđani su pokazali da su u odličnoj formi, brzom igrom uz minimalan broj grešaka demontrirali su odličan nivo ragbija.

Narednog vikenda nas očekuju utakmice 3. kola Prvenstva Srbije, a BRK Crvena zvezda je domaćin ekipi Rad Mocart.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 12:96 (12:43)
Novi Sad – Teren: FK Kabel. Sudija: Miroljub Bukvić. Pomoćnik: Aleksandar Lelik. Delegat: Igor Raič. Eseji: Đekić, Janković (Vojvodina), Mađanović 4, Arsić 3, Banduka 2, Ivanović 2, Đorđević, Ljubičić, Karatrajkovski, Kajan (Crvena zvezda). Konverzije: Rakita (Vojvodina), Martić 5, Mađanović 2, Đorđević (Crvena zvezda).
VOJVODINA: Brborić, Cvejić, Paklović, Todorov, Unković, Novosel, Đerić, Porobić, Jovanović, Rakita, Đekić, Lakić, Marinković, Ristivojević, Janković, Kovačević, Zečević, V. Mijatović, Šijan, Srbljanin.
CRVENA ZVEZDA: Mađanović, Mitić, Sretenović, Idrizović, Joksimović, Milovčić, Belić, Martić, Karatrajkovski, Đorđević, Ivanović, Arsić, Ljubičić, Banduka, Kajan, Šeša, Mijatović, Bućan, Jaćimović.