Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Prva pobeda Zvezde u 2016. godini

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Posle šest uzastopnih poraza i teškog perioda za odbojkašice Crvene zvezde, koje su dugo igrale desetkovane povredama, konačno je došao trenutak za radost. Izabranice Mirjane Musulin zabeležile su trijumf protiv favorizovanih Subotičanki rezultatom 3:2 (25:23, 17:25, 19:25, 25:18, 15:13), prvi u 2016. godini i tako prekinule crnu seriju.

Meč je obeležila promenljiva igra na obe strane, a jedino je prvi set doneo izjednačenu borbu do samog kraja, kada su se crveno-bele bolje snašle i povele 1:0.

Povele su naše odbojkašice i na startu drugog dela igre, ali su gošće ubrzo odgovorile i furioznom serijom u završnici seta lako stigle do izjednačenja.

Uspele su crveno-bele da se konsoliduju u trećem periodu i zadrže inicijativu sve do izjednačenja gošći sredinom seta (14:14). Od tog trenutka, Subotičanke su ponovo zaigrale agresivnije i dobrom završnicom došle do vođstva.

Činilo se u tim trenucima da će crveno-bele doživeti novi neuspeh, ali su bile rešene da negativnoj seriji stanu na put. Odličnom serijom od 5:0, Zvezda je otišla na nedostižnih 13:7, što je bilo dovoljno za mirnu završnicu i izjednačenje.

Početnih 0:2, samo je dodatno naljutilo naše odbojkašice, koje su u nastavku taj-breka imale u nekoliko navrata i „plus četiri” (8:4, 12:8). Gošće su u jednom trenutku pripretile, stigle na poen zaostatka (12:11), ali je Zvezda umela da izdrži pritisak i izbori pobedu.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Bojana Milenković sa 19 poena. Pratile su je Katarina Marinković sa 16, Katarina Čanak sa 13 i Anastasija Sekulić sa 10 osvojenih poena. Odlična je bila i Ana Jakšić koja je dobro organizovala napade Zvezde i upisala 7 poena na svoj konto.

Naša ekipa pred poslednje kolo, u kojem se sastaje sa Jedinstvom iz Stare Pazove, zauzima 7. mesto na tabeli.

Crvena zvezda – NIS Spartak 3:2 (25:23, 17:25, 19:25, 25:18, 15:13)
Dvorana: USC „Voždovac” na Banjici. Gledalaca: 120. Sudije: Aleksandra Balandžić i Svetlana Zotović (obe iz Beograda). Trajanje meča: 118 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Sekulić 10, Čanak 13, Marinković 16, Radmilović 7, Jakšić 7, Milenković 19, Zlatić (libero), Rosić, Brđović, Bukilić, Ašonja, Lekić. Trener: Mirjana Musulin.
NIS SPARTAK: Jović 6, Cvetićanin 26, Sredić 14, Antanasijević 2, Bogdanović 14, Oluić 24, Matić (libero), Jegdić (libero), Prolić, Dabić 1, Vučković, Živanović. Trener: Radovan Dabić.