Остали спортови СДЦЗ

Uspešan početak sezone crveno-belih

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odigrana je prva utakmica u seniorskom prvenstvu Srbije za 2016. godinu. Crvena zvezda je bila uspešnija i pobedom protiv RK Partizan od 16:3 ubeležila je svoje prve poene.

Utakmica je bila „tvrda“ i pogotovo u prvom delu meča neizvesna. Publika koja je došla u velikom broju mogla je da uživa u igri koja je bila jakog tempa.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri oba tima , tako da se na odmor otišlo nerešenim rezultatom 3:3.

U drugom delu igre, već na početku meča prodorom Nikole Arsića naša ekipa postiže esej, a nakon toga sigurnim šutom Borisa Martića iz kazne dolazimo do značajne prednosti.

Mnogo bolja igra crveno-belih i pad igre Partizana u nastavku, omogućili su našim momcima da mirno privedu meč kraju da bi na kraju sa još jednim uspešnim pogotkom iz kazne izašli iz meča kao pobednici rezultatom 16:3.

Prvenstvo se nastavlja 26. i 27. marta, posle obaveza igrača u regionalnoj ligi sa gostovanjem Crvene zvezde u Novom Sadu.