Hrabra Zvezda ipak poražena u Turskoj

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Košarkaši Crvene zvezde Telekom odigrali su odlično prvo poluvreme u Istanbulu u kojem su imali plus 9, ali su na kraju ipak pretrpeli četvrti poraz od ekipe Fenerbahčea rezultatom 72:65 ( 14:18, 11:16, 24:6, 23:25)
U okviru devetog kola Top 16 faze Evrolige, jedini srpski predstavnik poražen je od turskog Fenerbahčea rezultatom 72:65 ( 14:18, 11:16, 24:6, 23:25). Pred 10600 gledalaca u “ULKER SPORTS ARENI”, najbolji u redovima Zvezde bio je Cirbes sa 11 poena, dok su Simonović i Kinzi dodali po 10. U ekipi Željka Obradovića, 27 poena upisao je Datome.
Meč u Istanbulu protiv prvoplasirane ekipe u grupi, trener Radonjic je otvorio petorkom Jović, Cirbes, Miler, Dangubić i Kinzi. Hrabar početak utakmice crveno-belih koji su pored nekoliko otvorenih promašenih šuteva vodili 10:8 na isteku šestog minuta. Odlična igra u reketu Maika Cirbesa i njegovih devet poena doneli su prednost srpskom šampionu 18:14 na kraju prve deonice.
Mini-seriju Fenerbahčea prekinuo je minutom odmora Dejan Radonjić, posle koga su košarkaši Zvezde odgovorili na pravi način i posle zakucavanja SImonovića ponovo vodili 23:19. Konstantno su gosti imali prednost  u drugoj deonici, a novi tajmaut trenera Obradovića usledio je pri rezultatu 27:21 za Zvezdu. Fenomenalna igra u odbrani crveno-belih i samo 25 poena u prvom poluvremenu favorizovanog turskog tima, dok su na drugoj strani košarkaši Zvezde postigli 34. Najbolji pojedinci bili su Cirbes i Miler sa po 9 poena.
Imali su crveno-beli dvocifrenu prednost u nastavku meča, ali je turski tim poboljšao igru u napadu i serijom 6:0 primorao trenera Radonjića na novi tajmaut. Tehnička greška Kinzija pojačala je nalet domaćina koji je nastavio seriju i prešao u vođstvo 40:36, četiri minuta pre kraja treće četvrtine. Bez rešenja u napadu košarkaša Zvezde i samo šest poena u trećoj deonici, olakpali su posao domaćinu koji je pred poslednji period imao plus 9, 49:40.
Izabranici Dejana Radonjića pružili su dobar otpor na meču sa jednim od favorita za osvajanje ovogodišnje Evrolige, ali jednostavno nisu imali snage da svih 40 minuta pariraju ekipi Željka Obradovića koja je u poslednjoj deonici rutinski održavala prednost. Crveno-beli su na kraju pretrpeli četvrti poraz u Top 16 fazi rezultatom 72:65 i u narednim mečevima će regionalni šampion probati da traži prolaz među 8 najboljih evropskih timova.
KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 10, Rebić, Dangubić 3, Lazić 5, Simanić, Micić 7, Simonović 10, Gudurić 3, Jović 5, Miler 9, Cirbes 11+7sk, Štimac 2.
U ponedeljak od 18h u hali “Aleksandar Nikolić”, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju meč poslednjeg kola regularnog dela ABA lige J.t.d protiv slovenačke Krke.