Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice SDCZ

Zvezda nemoćna protiv TENT-a

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su novi poraz. Crveno-bele su u 14. kolu Viner Štetiše Super lige izgubile od novog lidera na tabeli, TENT-a rezultatom 3:0, po setovima 25:12, 25:22, 25:23.

Prvi set Obrenovčanke su dobile veoma ubedljivo. Tokom većeg dela drugog seta Zvezda je imala prednost. Vodile su naše devojke sa 17:21, ali je TENT serijom od 8:1 duplirao svoju prednost.

Izabranice Marijane Boričić su imale kontrolu nad igrom i rezultatom i u trećem periodu igre. Ipak, Zvezdine dame su uspele da učinezavršnicu neizvesnom, ali ne i da naprave preokret.

Najbolja u redovima crveno-belih bila je Vesna Čitaković Đurišić koja je zabeležila 14 poena. Katarina Marinković je upisala 10, a Katarina Čanak 9 poena.

Crvena zvezda je sedma na tabeli sa skorom 6-8, a u narednom kolu ugostiće Železničar iz Lajkovca.

TENT – Crvena zvezda 3:0 (25:12, 25:22, 25:23)
Sportska hala Ub. Gledalaca: 150. Sudije: Mirko Janković i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 73 minuta.
TENT: Mitrović 18, Ćeranić 3, Vukomanović (libero), Roganović 1, Gajić 8, Mlađenović 14, Stanimirović 3, Kaličanin 7. Nisu igrale: Pilipović, Đurić, Sretović i Veljović. Trener: Marijana Boričić.
CRVENA ZVEZDA: Đurišić 14, Čanak 9, Marinković 10, Rosić (libero), Brđović, Bukilić 4, Jakšić, Milenković 6, Milunović, Zlatić (libero), Lekić. Nije igrala: Radmilović. Trener: Mirjana Musulin.