Zvezda sa plus 13 ispratila MZT

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Košarkaši Crvene zvezde Telekom upisali su 16. trijumf u regionalnom takmičenju savladavši ekipu MZT-a iz Skoplja rezultatom 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26)
U poslednjem meču 22. kola ABA lige J.t.d izabranici Dejana Radonjića bili su bolji od makedonskog MZT-a rezultatom 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26). Pred 2000 gledalaca u hali “Pionir”, najefikasniji akter bio je Maik Cirbes sa dabl-dabl učinkom od 28 poena i 11 skokova, dok je Vasa Micić upisao 12 poena i isto toliko asistencija. U gostujućem timu Uroš Luković je postigao 20 poena.
Utakmici je prethodio minut ćutanja upućen preminulom bivšem Zvezdinom košarkašu Vesku Pajoviću, članu zlatne generacije Ace Nikolića koja je 1974. godine osvojila Kup pobednika kupova.
Posle velikog trijumfa nad Lokomotivom, duel protiv MZT-a otvorili su Micić, Cirbes, Dangubić, Lazić i Tejić. Siguran početak crveno-belih, dobra defanzivna igra i nekoliko lakih poena iz kontranapada doneli su prednost 11:2 i prvi minut odmora trenera Aleksandra Jončevskog. Pojačala je Zvezda gas u napadu, Cirbes je dominirao u reketu i već u prvoj deonici uspeo da ubaci 12 poena za prednost domaćina 29:18.
Bez poena iz igre srpskog šampiona u tri minuta nastavka i serija 8:2 gostiju primorala je trenera Radonjića da zatraži svoj prvi tajmaut. Uspeo je MZT da se u potpunosti vrati u igru, u jednom momentu je bilo -3, ali je aktuelni regionalni šampion pre svih poenima Vasilija Micića uspeo da zadrži prednost pred veliki odmor 48:40. Najefikasniji je bio Cirbes sa 15 poena.
Potpuna dominacija crveno-belih na početku drugog poluvremena, gosti su ostali bez rešenja u napadu, a prednost domaćina u 26-om minute meča bila je plus 20, 64:44. Briljirao je nemački centar sa odličnom igrom i na kraju treće deonice uspeo da skupi 25 poena i 11 skokova. Pred poslednju deonicu Zvezda je vodila 78:53.
Iskoristio je Dejan Radonjić poslednju deonicu da odmori neke od startera svog tima, jer srpskog šampiona već u četvrtak očekuje duel u Turskoj protiv Darušafake. Usled velike prednosti, crveno-beli su malo spustili ritam što su gosti iskoristili i koliko toliko uspeli da ublaže poraz. Konačan rezultat 92:79, postavio je trojkom u poslednjoj sekundi najbolji pojedinac meča Maik Cirbes.
KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi, Rebić 3, Dangubić 10, Lazić 10, Simanić, Micić 12+12as, Tejić 7, Simonović 3, Gudurić 5, Jović 4+7as, Cirbes 28+11sk(36 index), Štimac 8.
Evropsko putovanje crveno-beli nastavljaju u četvrtak od 19:30h utakmicom šestog kola u Turskoj protiv Darušafake.