Рукомет Рукомет/Вести СДЦЗ

Poraz Zvezde u polufinalu turnira u Valjevu

Izvor: Sportsko društvo CZ – oficijalni sajt

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u polufinalu petog memorijalnog turnira “Nikola Jevremović Gužva“ u večitom derbiju protiv Partizana rezultatom 32:34 (12:20) i sutra će igrati za treće mesto protiv poraženog iz duela Metalac – Metaloplastika od 17 časova.

Do sredine prvog poluvremena vodila se ravnopravna borba, a zatim je došlo do velikog pada u igri crveno-belih. Partizan je napravio veliku seriju od 7:0 i na poluvreme otišao sa ogromnom prednošću od osam golova razlike (20:12).

U nastavku su crno-beli imali i vođstvo od +10 (24:14). Međutim, nakon toga su izabranici Nenada Peruničića, nošeni podrškom grupe od oko 150 vernih Delija, zaigrali su znatno bolje. Jesenji prvak Srbije pokazao je svoju snagu u pravom svetlu i ekspresno topio zaostatak preko raspoloženih Dragutinovića, Šotića i novajlije Kljajića, dok je mladi čuvar mreže Marko Antelj sakupljao odbrane kao na traci.

Četiri minuta pre kraja Crvena zvezda je stigla na samo gol zaostatka (30:31), ali se ekipa Partizana bolje snašla u uzbudljivom finišu predvođena Radojkovićem i Mršuljom, pa je na kraju izborila plasman u finale.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 32:34 (12:20)

Valjevo – Hala Sportova. Gledalaca: 800. Sudije: Nikola Radulović i Zlatan Savić (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 2 (1), Partizan 3 (3). Isključenja Crvena zvezda -, Partizan 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 7, Radosavljević 2, Dragutinović 6 (1), Gačević 2, Stolić, Antelj (6 odbrana), Milosavljević, Zlatanović, Todorović 5, Nikolić 2, Mandić, Babić 2, Kljajić 4, Slobodan Dimitrić, Leovac 2.

PARTIZAN: Živković 5, Sretenović 4, Jokić, Tomić (6 odbrana), Pižurica 3, Đuričić, Peruničić 2, Radojković 6, Stevanović, Kukić 4, Maksić 4 (1), Radović (1 odbrana), Mršulja 5 (1), Stošljević 1 (1).