Autor: CZBG, PavleCZBG

Sinoć je u grotlu Pionira skinut još jedan skupoceni skalp. Pala je jedna veoma skupa i dobro selektirana ekipa krasnodarske Lokomotive.

A sve je počelo već prepoznatljivim repertoarom u vreme intoniranja Evroligine himne.

[youtube id=”0f-jTTgx5k4″]

Zvezda je na krilima Kvinsija Milera fantastično otvorila meč pred prepunom halom Pionir i jako brzo stigla do dvocifrene prednosti. Posle toga se desio mali pad u igri, što je iskoristila ruska ekipa i stigla na -6 (25:19), od tog trenutka nisu bili rezultatski bliži Crvenoj zvezdi. Miler je u ovoj četvrtini koja se završila rezultatom 33:21 postigao 14 poena uz fantastičan šut za tri poena (3/3).

BELGRADE, SERBIA - JANUARY 29: Quincy Miller, #30 of Crvena Zvezda Telekom Belgrade competes with Victor Claver, #9 of Lokomotiv Kuban Krasnodar during the Turkish Airlines Euroleague Basketball Top 16 Round 5 game between Crvena Zvezda Telekom Belgrade v Lokomotiv Kuban Krasnodar at Pionir on January 29, 2016 in Belgrade, Serbia. (Photo by Marko Metlas/EB via Getty Images)

Druga deonica je počela serijom protivnika 4:0, a Zvezda nije postigla koš skoro četiri minuta, te su u igru opet ušli Miler i Cirbes koji su unijeli sigurnost u igru srpskog i jadranskog šampiona. Kinzi je rešetao sa poludistance, Gudurić je ubacio 5 slobodnih bacanja iz 5 pokušaja a Miler i Cirbes su nastavili u svom ritmu i ovu četvrtinu je naš tim dobio rezultatom 17:16.

BELGRADE, SERBIA - JANUARY 29: Tarence Kinsey (R) of Crvena Zvezda Belgrade in action against Eugene Voronov (L) of Lokomotiv Kuban during the 2015-2016 Turkish Airlines Euroleague Top 16 game between Crvena Zvezda Telekom Belgrade and Lokomotiv Kuban at Pionir Hall on January 29, 2016 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Kao i druga četvrtina, ni treća nije mogla da se pohvali velikim brojem poena. Cirbes je u ovom periodu igre pretrpeo mnogo nesuđenih faulova, a Zvezda je uglavnom održavala dvocifrenu prednost, osim u jednom trenutku kada je Lokomotiva prišla na -9 (68-59), ali je Kvinsi Miler vratio razliku sa poluvremena i izjednačio rezultat ovog dela utakmice.

BELGRADE, SERBIA - JANUARY 29: Marko Guduric, #23 of Crvena Zvezda Telekom Belgrade in action during the Turkish Airlines Euroleague Basketball Top 16 Round 5 game between Crvena Zvezda Telekom Belgrade v Lokomotiv Kuban Krasnodar at Pionir on January 29, 2016 in Belgrade, Serbia. (Photo by Marko Metlas/EB via Getty Images)

Četvrtu četvrtinu je Gudurić otvorio poenima iz prodora uz faul, a naš tim je u poslednjoj četvrtini ‘čuvao rezultat’ i rutinski priveo ovu utakmicu kraju, te se ona završila rezultatom 80:66 i na taj način zabeležila još jednu impresivnu pobedu u TOP16 fazi najelitnijeg evropskog takmičenja.